Dijital Yaşam

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu

Wordpress All In One SEO Pack Eklentisi

WordPress All In One Seo Pack eklentisi en yaygın kullanılan SEO eklentilerinden biridir. Bunun en önemli sebebi de kurulum sırasında gelen standart ayarlar üzerinde çok fazla değişikliğe ihtiyaç duyulmamasıdır. SEO konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler bile WordPress bloglarına kuracakları All In One Seo Pack eklentisi ile SEO açısından çok güzel sonuçlar elde edebilirler. Bende bu yazımda sizlere bu eklentiyi daha yakından tanıtmaya çalışacağım.

All In One Seo Pack Eklentisinin Kurulumu

Öncelikle eklentinin kurulumu hakkında bilgi vermeye çalışacağım. All In One Seo Pack eklentisini blogumuza iki şekilde kurabiliriz.

All In One SEO Pack Eklentisinin Kurulumu

Birinci yöntemde blogumuzun yönetim panelinde ki eklentiler sekmesi altında yer alan Yeni Ekle kısmında All In One Seo Pack şeklinde arama yaparız. Karşımıza çıkan arama sonuçlarından All In One Seo Pack sonucunun yanında yer alan Hemen Yükle linkine tıklayarak eklentiyi kurabiliriz.

İkinci yöntem olarak ise All In One Seo Pack adresinden indirdiğimiz eklentimizi RAR’dan çıkarıp bir FTP programı yardımıyla blogumuzun wp-content/plugins klasörüne yükleriz. Ardından blogumuzun yönetim panelinde yer alan Eklentiler sekmesinden eklentiyi etkinleştiririz.

All In One Seo Pack Eklentisinin Ayarları

Uygulamayı kurup, etkinleştirdikten sonra yönetici panelimizde All In One Seo isminde bir sekme oluşuyor. Bu sekmenin içerisinde standart kurulumda Genel Ayarlar, Performans ve Özellik Yöneticisi şeklinde 3 kısım bulunuyor.

All In One SEO Pack Özellik Yöneticisi

Özellik Yöneticisi

Bizim öncelikle Özellik Yöneticisi kısmına tıklayarak standart kurulumda yer almayan bazı özellikleri aktif etmemiz gerekiyor. Görselde de gördüğünüz gibi XML Site Haritası, Sosyal Meta, Robots.txt, Dosya Düzenleyicisi, İçe Aktarma/Dışa Aktarma, Kötü Bot Engelleyici, Performans ve Video Site Haritası şeklinde 8 adet özelliğimiz bulunuyor. Bu özellikten sadece Performans kısmı eklentinin ilk kurulumu ile birlikte aktif oluyor. Diğer özellikleri arzu ettiğimiz takdirde biz aktif ediyoruz. Aktif ettiğimiz takdirde de sol tarafta yer alan All In One SEO sekmesinin altına bu özelliklerle ilgili yeni sekmeler açılıyor.

Ben bu özelliklerin hepsini aktif etmenizi öneriyorum. Mevcut özelliklerden sadece Video Site Haritası özelliğini aktif edemeyebilirsiniz çünkü o özellik premium bir özellik olup eklentiyi satın aldığınız takdirde kullanabiliyorsunuz. Eğer bir video siteniz bulunmuyorsa o özelliğe çokta ihtiyacınız yok diyebilirim.

Genel Ayarlar

WordPress All In One Seo Pack eklentisinin Genel Ayarlar bölümü blogumuzla ilgili düzenlemeleri yapacağımız bir dizi ayarın bulunduğu kısımdır. Bu kısımda anasayfa ayarlarından tutun başlık ayarlarına kadar bir çok tablo bulunuyor.

All In One Seo Pack Eklentisinin Genel Ayarları

Genel Ayarlar

Standart URL’ler : Canonical URL sizin için Google’da sigorta işlevi görmektedir. Ulaşılamayan URL ya da yinelenen içerikler Google’da başınıza iş açabilir. Dolayısıyla bu kutuyu işaretlemeniz sizi bir çok dertten kurtarmaya yardımcı olacaktır. Eklentinin kurulumunda bu kutu işaretli olarak gelmektedir. Dolayısıyla işareti kaldırmamanızı öneriyorum.

Canonical URL’ler için Sayfa Numaralandırma Yok : Blogunuza girdiğiniz içeriklerin sayısı arttıkça bir ihtiyacı duyuluyor. Sayfa sayısı arttıkça da 1,2,3 diye numaralandırıyoruz. Bu sayfalar Google’da bu şekilde indexleniyor. Tabii kullanıcılar açısından hiç bir anlam ifade etmiyor bu sayfalar. Bunun önüne geçmek için bütün sayfaları ilk sayfaya yönlendirebilirsiniz. Bu ayarı işaretlediğiniz takdirde numaralanmış bütün sayfalar Canonical olarak ilk sayfaya yönlendirilecektir. Bu nedenle bu kutuyu işaretlemenizi öneriyorum.

Özel Canonical URL’leri Etkinleştir : Eğer yazılarınızın içinde Canonical URL ayarlaması yapmak isterseniz bu seçeneği işaretlemelisiniz. Neden böyle bir ayara ihtiyaç duyabilirsiniz onuda anlatayım. Yazmış olduğunuz bir yazı zaman geçtikçe eskiyebilir. Mesela ben All In One SEO Pack isminde bir yazı yazdım. Bu eklenti ilerleyen zamanlarda ismini değiştirebilirler. Bu durumda ben yazıyı güncellemek adına gerek yazının başlığını gerekse adresini değiştirmem gerekiyor. Tam bu noktada Canonical URL imdadıma yetişiyor. Eğer Canonical URL kullanmadığım takdirde adresi değiştirdiğim vakit Google indexim çöpe gitmiş olur. Canonical URL ile eski adresi yeni adrese yönlendirerek bu durumu aşmış oluyorum.

Orjinal Başlığı Kullan : Eğer temanızın orjinal başlık yapısını kullanmak istiyorsanız bu seçeneği işaretlemelisiniz. Eğer temanız ya da kullandığınız diğer eklentiler Meta Title konusunda karışıklığa neden oluyorsa bu seçeneği işaretleyebilirsiniz. Fakat normal şartlarda işaretlememenizi öneririm. Benim önerim bu seçeneği Pasif yapmanız yönünde.

Schema.org Biçimlendirmesini Kullan : Bu seçenek zengin snippet kullanmanıza olanak tanır. Bu şekilde arama motorlarına daha bilgi sağlayabilirsiniz. Bu nedenle seçeneği işaretliyoruz.

Önemli Olayları Kayıt Et : Bu seçeneği işaretleyip işaretlememek tamamen sizin insiyatifinize kalmış. Eğer hata loglarını ben incelemek istiyorum diyorsanız işaretleyin. Fakat bu durum sitenizde zamanla şişmeye sebep olabilir.

All In One SEO Pack Eklentisinin Ana Sayfa Ayarları

Ana Sayfa Ayarları

Bu kısımda anasayfamızın title ve meta description ayarlarını düzenlemekteyiz.

Ana Sayfa Başlığı : Bu kutu ana sayfanızın başlığının nasıl olacağına karar verdiğimiz kısımdır. Bu kutuya 70 karakteri geçmeyecek şekilde ve içerisinde websitenizin ismininde yer aldığı bir Sayfa Başlığı girebilirsiniz.

Ana Sayfa Açıklaması : Bu kutuda ise ana sayfanız için Meta Description belirleyebilirsiniz. Oluşturacağınız site açıklamasının blogunuzun ana sayfasıyla alakalı olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca yazacağınız açıklama 156 karakteri geçmemeli ve sitenizle en alakalı bir kaç anahtar kelimeyi muhakkak içinde barındırmalıdır.

Fakat şunu da bilmelisiniz ki buraya yazacağınız açıklama Google tarafından her zaman kullanılmayabilir. Çünkü Google’ın bu konuda kesin bir yöntemi bulunmuyor. Kimi açıklamaları kullanırken kimi açıklamaları kullanmayı tercih etmiyor. Fakat siz yinede bu alanı en iyi şekilde doldurmaya özen göstermelisiniz.

All In One SEO Pack Başlık Ayarları

Başlık Ayarları

Bu kısımda yer alan ayarlar eklentinin kurulumuyla birlikte varsayılan olarak gelmekte. Arzu ederseniz aşağıda yer alan etiketler ile kendi başlık düzenlemenizi yapabilirsiniz. Fakat ben mevcut ayarların yeterli olduğunu düşünüyorum.

%blog_title% – Blog başlığı
%blog_description% – Blog açıklamanız
%page_title% – Sayfanın orjinal başlığı
%page_author_login% – Sayfa yazarının girişi
%page_author_nicename% – Sayfa yazarının rumuzu
%page_author_firstname% – Sayfa yazarının ilk ismi (büyük harifli)
%page_author_lastname% – Sayfa yazarının soyismi (büyük harifli)
%current_date% – The current date (localized)

All In One SEO Pack Özel Başlık Türleri

Özel Yazı Türü Ayarları

Bu kısımda temamızın yapısına göre özel başlık türleri için ayarları etkin edebiliriz. Eklentinin kurulumuyla birlikte gelen ayarlarda yalnızca yazı ve sayfalar için ayarlar etkin yapılmıştır. Arzu ettiğiniz takdirde diğer yazı türleri de seçerek onlar içinde detaylı ayarlamalar yapabilirsin. Ben Yazı ve Sayfalar için ayarlama yapılmasının yeterli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle kurulumla birlikte gelen varsayılan ayarları koruyorum.

All In One SEO Pack Görünüm Ayarları

Görünüm Ayarları

Bir üst kısımda All In One SEO Pack eklentisinin hangi yazı tipleri için kullanılacağını seçmiştik. Bu kısımda ise hangi yazı tiplerinin içinde All In One SEO eklentisinin Meta kutusunun yer alacağını seçiyoruz. Kısaca anlatmam gerekirse bildiğiniz gibi her yazının ve her sayfanın düzenleme kısmının alt tarafında All In One SEO eklentisinin meta kısmı bulunmaktadır. Bu kısımdan o sayfaya özel başlık, meta açıklaması gibi düzenlemeler yapmaktayız. Görünüm Ayarları kısmından bu meta kutusunun hangi yazı tiplerinde aktif olacağını seçiyoruz. Ben bir üstteki ayar sekmesinde sadece Yazılar ve Sayfaları seçmiştim. Dolayısıyla burada da sadece Yazıları ve Sayfaları seçiyorum.

All In One SEO Pack Web Yöneticisi Doğrulama

Web Yöneticisi Doğrulama

Bu kısımda Google Web Yönetici Araçları, Bing Web Uzmanı Merkezi ve Pinterest için site doğrulama işlemlerini yapabiliyoruz. İlgili sitelerden aldığımız yetkilendirme kodlarını bu kısımda karşılığına yazarak sitemizi kolaylıkla doğrulatabiliriz.

All In One SEO Pack Google Ayarları

Google Ayarları

Google Ayarları bölümünde Google Plus ve Google Analytics ayarlarımızı yapabiliyoruz.

Google Analytics ID : Google Analytics ID’nizi yazdığınız takdirde sizin için sayfanıza kodu gömmektedir.

All In One SEO Pack NoIndex Ayarları

NoIndex Ayarları

Hangi sayfaların arama motorlarında indexleneceğini hangi sayfaların nofollow etiketi barındıracağını bu kısımda belirliyoruz.

Varsayılandan NOODP’a : Eğer sitemizin başlıklarını ve açıklamalarını DMOZ dizininden alınmasını istemiyorsak NOODP etiketini kullanırız. Biz blogumuzda kendi açıklamalarımızı yazacağımız için bütün seçenekleri işaretliyoruz.

Varsayılandan NOYDIR’a : Eğer sitemizin başlıklarını ve açıklamalarını Yahoo dizininden alınmasını istemiyorsak NOYDIR etiketini kullanırız. Biz blogumuzda kendi açıklamalarımızı yazacağımız için bütün seçenekleri işaretliyoruz.

Kategoriler İçin Noindex Kullan : Arama motorlarında kategori arşivlerinizin indekslemesini istemiyorsanız bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Tarih Arşivleri İçin Noindex Kullan : Arama motorlarında tarih arşivlerinizin indekslenmemesi için seçeneği işaretliyoruz.

Yazar Arşivi İçin Noindex Kullan : Eğer blogunuzu tek başınıza yönetiyorsanız yazar arşiviniz ana sayfanızla birebir aynı olacaktır. Bu nedenden ötürü ben işaretlemenizi öneriyorum.

Etiket Arşivi İçin Noindex Kullan : Arama motorlarında etiket arşivlerinizin indekslemesini istemiyorsanız bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Arama sayfası İçin Noindex Kullan : Arama motorlarında arama sayfalarınızın indekslenmemesi için bu seçeği işaretliyoruz.

404 Sayfası İçin Noindex Kullan : Arama motorlarında 404 sayfalarınızın indekslenmemesi için bu seçeneği işaretliyoruz.

Numaralanmış Sayfalar/Yazılar İçin Noindex Kullan : Arama motorlarında numaralanmış sayfalarınızın/yazılarınızın indekslenmemesi için bu seçeneği işaretlemelisiniz.

Numaralanmış Sayfalar/Yazılar İçin Nofollow Kullan : Arama motorlarında numaralanmış sayfalarınızın/yazılarınızın takip edilmemesi için bu seçeneği işaretlemelisiniz.

Siteyi Open Directory Project’ten Hariç Tut : Bu seçenek NOODP etiketiyle aynı işlevi görüyor. İşaretlemenizi öneriyorum.

Siteyi Yahoo! Directory’den Hariç Tut : Bu seçenek NOYDIR etiketiyle aynı işlevi görüyor. İşaretlemenizi öneriyorum.

All In One SEO Pack Gelişmi Ayarlar

Gelişmiş Ayarlar

Gelişmiş Ayarlar kısmında sayfa başlıklarıyla ve meta açıklamalarıyla alakalı bir takım ayarlar yapabiliyoruz.

Açıklamalarda Kısaltma Kullanmaktan Kaçın : Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde meta açıklamasını yazmadığınız içeriklere eklenti tarafından meta açıklaması oluşturulurken Shortcodes ile hazırladığınız içerikler dikkate alınmaz.

Eğer bu seçeneği işaretlerseniz meta açıklamasını yazmadığınız içeriklere eklenti sizin için yazdığınız yazının ilk 160 karakterlik kısmını meta açıklaması olarak oluşturur.

Numaralanmış Sayfalar İçin Açıklamaları Kaldır : Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde numaralanmış sayfalarınızda 2. ve daha eski sayfalara meta açıklaması eklenmez. Biz zaten önceki ayarlarda numaralanmış sayfaları ilk sayfaya yönlendirdiğimiz için bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Uzun Açıklamaları Asla Kısaltma : Eklenti varsayılan olarak girdiğiniz meta açıklamalarını 160 karakter olacak şekilde böler. Eğer bölmesini istemiyorsanız bu seçeneği işaretlemelisiniz. Yalnız eklenti bölmese bile Google bölecektir o nedenle bu seçeneğin çokta bir esprisi yok.

Yazı Meta Alanları Korumasını Kaldır : Eğer Yazınızın altında yer alan Custom Fields alanlarını kullanmıyorsanız bu alanı boş bırakın.

Ekleri Yazı Ebeveynine Yönlendir : Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde yazılarda kullandığınız görseller arama motorlarında tıklandığında ebeveyn olan yazıya yönlendirilir. Bu nedenle işaretlemenizi öneriyorum.

Harici Sayfalar : Bu alana All In One SEO Pack eklentisinin meta alanının çıkmasını istemediğiniz yazı ve sayfaların id numaralarını girebilirsiniz. Ör: /forum/, /contact/

Ek Yazı Başlıkları : Bu alana yazacağınız ibare sitedeki bütün yazı başlıklarına eklenecektir.

Ek Sayfa Başlıkları : Bu alana yazacağınız ibare sitedeki bütün sayfa başlıklarına eklenecektir.

Ek Ön Sayfa Başlıkları : Eğer Ayarlar sekmesinde yer alan Okuma bölümünden sabit bir ön sayfa seçtiyseniz bu alana yazacağınız ibare bu ön sayfanın başlığına eklenecektir.

Ek Blog Sayfası Başlıkları : Eğer Ayarlar sekmesinde yer alan Okuma bölümünden sabit bir blog sayfası seçtiyseniz bu alana yazacağınız ibare bu blog sayfanın başlığına eklenecektir.

Anahtar Kelime Ayarları

Bu seçenek yazı ve sayfalarınızda meta anahtar kelimelerini kullanmanıza olan tanır. Fakat Google uzun bir süredir meta anahtar kelimeleri dikkate almıyor. Dolayısıyla bu alanı aktif yapmakta pasif yapmakta sizin bileceğiniz iş. Ben iş yükü getirmemesi adına bu alanı pasif yapmayı öneriyorum.

Performans

Bu kısımda eklentinin kurulumuyla gelen varsayılan ayarları kullanabilirsiniz. Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz bu ayarlara dokunmamanızı öneriyorum.

XML Site Haritaları

Bu sekmede sitemizin xml site haritalarının ayarlarını yapabiliyoruz.

All In One SEO Pack Xml Site Haritaları

Dosya Ön Eki : Site haritanızın ismini buradan belirleyebilirsiniz. Bu alanda varsayılan olarak “Sitemap” ibaresi yazılıdır.

Program Güncellemeleri : Arama motorlarını bilgilendirmek isterseniz bu alandan seçim yapabilirsiniz. Günlük, haftalık ve aylık olarak seçim yapma şansınız bulunuyor. Fakat bu özelliği kullanabilmeniz için sunucunuzdan cron özelliğinin olması gerekiyor.

Site Haritası İndeksleme Aktif : Eğer büyük bir site haritanız mevcut ise yani 50 bin girdiden fazla ya da 5 MB’tan büyük bir site haritasına sahipseniz işaretlemelisiniz.

Yazı Türleri : Site haritanızda yer almasını istediğiniz yazı tiplerini seçmelisiniz. Yazıları, Sayfaları ve Ortam seçeneğini seçmenizi öneriyorum.

Sınıflandırma : Site haritanızda yer almasını istediğiniz taksonomileri seçmelisiniz. Sadece Kategorileri ve Etiketleri seçmenizi öneriyorum.

Tarih Arşivi Sayfaları Dahil : Tarih arşivlerinin site haritanızda yer almasını isterseniz bu alanı işaretlemelisiniz. Ben işaretlemenizi önermiyorum.

Yazar Sayfaları Dahil : Yazar arşivlerini site haritanıza eklemek isteseniz bu alanı işaretlemelisiniz.

Sıkıştırılmış Site Haritası Oluştur : Site haritanızı sıkıştırmak isterseniz bu seçeneği işaretlemelisiniz. Bu alanı işaretlediğiniz takdirde .xml.gz formatında bir site haritası oluşturulur.

Sanal Robots.txt ‘den Bağlantı : Bu alanı işaretlediğiniz takdirde site haritanızın adresini Robots.txt dosyanıza eklenir. Bunu işaretlemenizi öneriyorum.

Dinamik Site Haritası Oluştur : Bu alanı işaretlediğiniz takdirde site haritanız statik yerine dinamik olarak hazırlanır. Yani arama motorları her istediğinde güncel bir sitemap oluşturulur.

XML Site haritaları sekmesinde bu ayarların dışındaki ayarlara dokunmamanızı öneriyorum. Varsayılan ayarlar sizi yeterince mutlu edecektir.

Social Meta

Bu kısım sayfanızın sosyal medya üzerinde paylaşım özelliklerini ayarladığınız bölümdür.

All In One SEO Pack Sosyal Meta Genel Ayarlar

Genel Ayarlar

Eğer sitenizde kullandığınız shortcodes etiketlerini sayfa başlığında ve meta açıklamasında kullanmak istiyorsanız her iki kutuyu da işaretlemelisiniz. Daha önce buna benzer bir ayarlama yapmıştık. O ayarlar arama motorları içindi. Burada yaptığımız ayarlama ise sosyal medya paylaşımları içindir.

Eğer OG Açıklamalarını Otomatik Oluştur seçeneğini işaretlerseniz, Open Graph açıklamanız sayfanızın içeriğine göre otomatik olarak oluşturulur.

All In One SEO Pack Sosyal Meta Ana Sayfa Ayarlar

Ana Sayfa Ayarları

Eğer AIOSEO Başlık ve Açıklama Kullan seçeneğini işaretlerseniz Open Graph anasayfa başlık ve açıklamanız gibi genel ayarlar, All in One SEO Pack’te oluşturmuş olduğunuz anasayfa başlığı ve anasayfa açıklaması olarak kullanılacaktır. Eğer işaretlemezseniz sitenizin başlık, meta ve paylaşım görselini bu kısımdan ayarlayabilirsiniz.

All In One SEO Pack Sosyal Meta Görsel Ayarlar

Görsel Ayarları

OG:Resim Kaynağı Seçin : Bu kısımda sosyal medya üzerinde paylaşım yapıldığı zaman sitenizdeki yer alan hangi görselin kullanılacağını belirliyorsunuz. Ben eğer boyutları uygun ise Öne Çıkan Görseli kullanmanızı öneriyorum.

Varsayılan Görsel Genişliği : Bu kısım minimum 600 piksel olmalıdır. Fakat facebook’un önerdiği görsel genişliği 1200 pikseldir. Seçeceğiniz görselleri bu ebatlara göre belirlemelisiniz.

Varsayılan Görsel Yüksekliği : Bu kısım minimum 315 piksel olmalıdır. Fakat facebook’un önerdiği görsel yüksekliği 630 pikseldir.

Resim için Özel Alan Kullan : Bu alanı boş bırakabilirsiniz.

All In One SEO Pack Sosyal Profil Bağlantıları

Sosyal Profil Bağlantıları

Sosyal Profil Bağlantıları : Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn hesabınızın linklerini her satıra bir tane gelecek şekilde eklediğiniz takdirde hesaplarınız meta verilerinin arasına eklenecektir.

Kişi ya da organizasyon? : Sitenizin bir kişi mi yoksa bir şirkete mi ait olduğunu burada belirtebilirsiniz. Eğer bireysel olarak hazırladığınız bir site ise Kişi seçeneğini seçmelisiniz. Bir alttaki seçenekte de ismini yazmanız yeterli olacaktır.

All In One SEO Pack Facebook Ayarları

Facebook Ayarları

Eğer Facebook Ddeveleopers kullanıyorsanız bu kısma facebook yönetici id’nizi ve facebook uygulama id’nizi girmeniz gerekiyor. Eğer Facebook Developers konusunda bilgi sahini değilseniz bu alanı boş bırakabilirsiniz.

All In One SEO Pack Twitter Ayarları

Twitter Ayarları

Bu bölümde sitenizin twitter’da paylaşıldığı takdirde nasıl görüneceğini belirliyoruz. Öncelikle Varsayılan Twitter Kartı olarak Özet Büyük Görsel seçeneğini seçiyoruz. Şayet blogunuzda büyük görseller kullanmıyorsanız Özet seçeneğini de seçebilirsiniz.

Sonrasında ise sitenize ait olan twitter sayfanızın kullanıcı adını Twitter Sayfanız isimli kutuya giriyoruz. Eğer paylaşılan yazılarda twitter kullanıcı adınızında çıkmasını isterseniz Twitter Yazarını Göster seçeneğini işaretleyebilirsiniz. 

Robots.txt

Bu sekme altında robots.txt dosyamız için kurallar oluşturabiliyoruz. Eğer deneyimli bir kullanıcı değilseniz bu alana dokunmanızı önermiyorum. Zira bir çok kullanıcı bilgisi olmadan robots.txt dosyası üzerinde oynamalar yapıyor ve sonrasında sitem Google’da indexlenmiyor şeklinde sorular soruyorlar.

Dosya Düzenleyici

Bu sekme altında izinleriniz olduğu takdirde robots.txt ve .htaccess dosyalarımızı düzenleyebiliyoruz. Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz bu alanlara dokunmamanızı öneriyorum. Zira bilgi sahibi olmadan bu alanları kurcaladığınız takdirde sitenizin açılmamasına kadar bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz.

İçe Aktarma & Dışa Aktarma

Eğer SEO eklentinizin bütün ayarları mükemmel bir şekilde yaptığınızı düşünüyorsanız yapmış olduğunuz ayarları bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. İhtiyaç olması durumunda tekrardan import ederek ayarları kullanabilirsiniz. Yani buradan bir nevi ayarlarımızın yedeğini almış oluyoruz.

Kötü Boy Engelleyici

Bu sekmeye de dokunmanızı çok önermiyorum. Eğer kullanmak istiyorsanız da bütün seçenekleri işaretleyebilirsiniz.

WordPress All In One SEO Pack eklentisinin kurulumunu ve ayarlamalarını detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Eğer hazırlamış olduğum içeriği beğendiyseniz aşağıda yer alan sosyal medya ikonları yardımıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde daha fazla kullanıcının bu eklentiyle tanışmasına vesile olmuş olursunuz.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

73 Yorum Bulunuyor

 • Merhaba.
  Öncelikle yazınız çok bilgilendirici olmuş.
  Bende bu eklentiyi kullanıyorum sitemde. Fakat şöyle bir sorunum var. Yazıya eklediğim resimler de index alıyor ve sonuçlarda çıkıyor. Görsel de değil web de çıkan bazı sonuçlarda var. Yalnız bu resmin kendisine ait sayfa oluyor.
  Daha açıklayıcı olursam;

  siteadi.com/konu-basligi/

  siteadi.com/konu-basligi/resim-basligi/

  Birinci verdiğim link index almazken ikinci link index alıp sıralamaya giriyor. Fakat linke tıklayınca sadece resim açılıyor. İçeriğe ulaşılamadığı için de ziyaretçi bırakıp gidiyor. Acaba ne yaparsam bu resme ait sayfanın index almasını önlerim.

 • Melih Bey merhaba,

  Oncelikle tebrik ederim blogunuz gercelten bilgilendirici.

  Benim farkli bir konuda problemim var. Internette arastirma yapmama ragmen cevabi bulamadim. Aklima sizin bilebilme ihtimaliNiz geldi. Ben Asus memo pad 8 kullanmaktayim. Arkadasim android tablet kullandigimi biliyor facebooktan bana sadece fotograf yolladi ben de bos bulunup actim. Fotografi galeriye kaydetmemis bile asus. sadece actim baktim. Tabletim bu olaydan once de tutukluk yapardi simdi de yapiyor mesela size bu yorumu yazarken reklamimsi birseyler cikiyor “install plugins all in one seo pack” diye 3 sayfalik birsey. Andoroidime girmis olabilir mi kendisine hic guvenmiyorum.

  Soruma cevap verirseniz cok sevinirim

  Saygilarimla

 • Merhaba Melih Bey, sizi uzun süreden beri takip takip ediyorum yazılarınız çok bilgilendirici.

  Size sormak istediğim bir konu var sitemde 2 tane seo eklentisi kullanmak istiyorum sizce bunun bir yararı olur mu ?
  İkinci olarak sizin anllatığınız Yoast WordPress SEO kurdum. Şimdide All in One SEO Pack kurmaya çalıştım ama ‘ The plugin All-In-One-SEO has been detected.Do you want to import its settings. ‘ hatasını alıyorum bu sorunu nasıl çözerim?
  Şimdiden teşekkür ederim.

 • selamlar.Google XML Sitemaps kullanıyorum.Ayrıca All In One SEO Pack paketini kurdum.İkisinde de xml sitemap bölümleri bulunuyor.İngilizce sayfalarda herhangi bir problem başlığı bulamadım.Sizce bu iki eklenti ilerde başıma soruna yol açabilir mi?Siz hiç 2 eklentiyi projelerinizde kullandınız mı?

  • Bu arkadaşın sorusunu yeniliyorum.Aynı problem bende de var . Bir sorun olurmu acaba .

   Aktif buraya bakamıyorum durumu mail@bizimtek.com adresine iletirseniz sevap kazanırsınız 🙂

 • Merhaba Melih Bey,

  All in Seo Pack kurulumunda sonra linklerim Türkçe karakterle oluşmaya başladı. Linklerimi Türkçe karakter olmadan Ingilizce karakterle nasıl oluşturabilirim?

 • Slm hocam ben sayfaları oluşturuyorum tıklıyorum yayınlandı diyor fakat 2 hafta çıktı aramamotorlarında sayfalarım çıkmıyor ne yapmam gerek nasıl ve nerden ayarlamam gerek yeniyim yarıdımcı olabilrmisiniz sitem www-okey-oyna-okey.com şimdiden tşk ederim..

 • Slm hocam ben sayfaları oluşturuyorum tıklıyorum yayınlandı diyor fakat 2 hafta çıktı aramamotorlarında sayfalarım çıkmıyor ne yapmam gerek nasıl ve nerden ayarlamam gerek yeniyim yarıdımcı olabilrmisiniz sitem http://www.okey-oyna-okey.com şimdiden tşk ederim..

 • Ansiklopedi sitem var. yaklaşık 250 özgün içerik girdim. ve google üzerinde siteye kimse girmiyor. Yardım ederseniz çok sevinirim kardeşim. Mail adresimde sizi bekliyorum

 • Merhaba hocam yarım bıraktığım siteme 5 ay sonra tekrar başlama kararı aldım wordpress tema dahil herşeyi güncelledim alexa değerlerinin düştüğüne pek aldırış etmemiştim fakat google dizininden herhangir bir sayfaya girmek istediğimde ‘feed’ hatası veriyor. Bu hata bu eklentiden mi yoksa başka bir durumdan mı acaba beklesem düzelir mi?
  ilgili ekran görüntüsü : http://i.hizliresim.com/4ZDX40.png

  • Wp-includes klasörü içerisindeki ; feed-rss.php, feed-rss2.php, feed-rss2-comments.php, feed-atom.php, feed-atom-comments.php, feed-rdf.php dosyaları içerisindeki ’; ?>
   kodun başına // koyarak bu sorunu çözebilirsiniz.

   Ya da wp-config, wp-rss2, wp-atom, wp-rss, wp-feed, /includes/functions.php bu dosyaları kontrol et. Bu dosyaların başında ya da sonunda boşluk varsa sil ve kaydet. Bu şekilde düzelecektir.

   • hocam ben bu konuda çok acemiyim 🙂 bu dediğiniz klasörleri bir türlü bulamıyorum tam olarak nereden gireceğimi yazabilir misiniz. İlginiz için çok teşekkür ederim

    • wordpress ana dizininizde yer alıyor bu dosyalar. Bu dosyaları ftp’den bilgisayarınıza indirin değişiklikleri yaptıktan sonra yeniden gönderin.

 • hocam selamlar. lütfen film sitesi için bir sitemap ayarları resmi gönderrmisiniz. bir türlü sonuca ulaşamadım. ulusalfilm.net/sitemap.xml bu harita dogrumudur? iyi film sitelerine bakıorum sitemap ları farklı tag olarak atmış benimse direkt link olarak. lütfen yardım..

 • Merhaba hocam, WordPress tabanlı site kullanıyorum ve benim sitemin ismiyle “site:bayindirtomruk.com” aradığımda

  bayindir-logo-tomruk-kereste-lojistik hizmet | Bayındır Tomruk
  http://www.bayindirtomruk.com/?attachment_id=582

  ekletide kullandığım görseller sıralanmakta ve hiç hoş durmamaktadır, bunların web aramasında görünmesini istemiyorum. Bunun önüne nasıl geçerim hocam?

 • Merhaba hocam, WordPress tabanlı site kullanıyorum ve benim sitemin ismiyle “site:bayindirtomruk.com” aradığımda

  bayindir-logo-tomruk-kereste-lojistik hizmet | Bayındır Tomruk
  http://www.bayindirtomruk.com/?attachment_id=582

  ekletide kullandığım görseller sıralanmakta ve hiç hoş durmamaktadır, bunların web aramasında görünmesini istemiyorum. Bunun önüne nasıl geçerim hocam?

  Sitemap’den kaynaklı olabilir mi? acaba?

 • selamlar. Süper yazı ama en baştaki Enable Canonical URLs:şu an yani son sürümde Enable Custom Canonical URLs: custom kelimesinn anlamına dayanarak sruyorum, seçenek işaretlenmelimi? yani özellik aynı mı?

 • Melih Bey anlatım Güzel Olmuş Sonuna Kadar okudum hatta Yorumları Bile Herneyse All in seo Pack Pek Tavsiye etmiyorum Yoast Kullanıyorum ben Daha Doğrusu All in seo packı Ben Yıllarca kullandım da Yoast Kadar Performans Vermiyor Bkz.All in seoada Sayfam 2.sıraya Düştü Yoasta En Üste Çıktı Ayrıca All in Seo kullanımı basit birşey ama yoast All in seo arada İndexlemiyor İyi Günler Kolay Gelsin

  dahafazlaizle.com 🙂

 • Merhaba,
  Bir sorum var doğruyu aradığım. AISeo veya Wpyoast için her post girişinde aşağıdaki seo başlıkları, meta içerik ve taglar boş mu bırakılmalı yoksa doldurulmalı mı? Bir türlü başarıya ulaşamadığım durumlar var.

 • Merhaba.
  Öncelikle yazınız çok bilgilendirici olmuş.
  Bende bu eklentiyi kullanıyorum sitemde. Fakat şöyle bir sorunum var. Yazıya eklediğim resimler de index alıyor ve sonuçlarda çıkıyor. Görsel de değil web de çıkan bazı sonuçlarda var. Yalnız bu resmin kendisine ait sayfa oluyor.
  Daha açıklayıcı olursam;
  siteadi.com/konu-basligi/
  siteadi.com/konu-basligi/resim-basligi/
  Birinci verdiğim link index almazken ikinci link index alıp sıralamaya giriyor. Fakat linke tıklayınca sadece resim açılıyor. İçeriğe ulaşılamadığı için de ziyaretçi bırakıp gidiyor. Acaba ne yaparsam bu resme ait sayfanın index almasını önlerim.

  Aynı sorun bende de var bana da cevap yazarsanız cok seviniri.

 • makale çok uzun ve gereksiz direk olarak hangi alanları açalim hangi alanları kapatalım genel olarak paylaşsaydınız sevinirdim.

 • Selam,
  paylaşım için teşekkürler fakat, yorumlarda önemli sorular sorulmuş ve cevap vermemişsiniz, tamam güzel seo eklentisini anlattınız ama madem bunu kullanıyorsunuz yada konusunu açtınız o halde sorulara da yanıt verin ki bu durumu yaşayan insanlar çözüme ulaşabilsin, ayrıca eklentiyi kurmak isteyenlerinde kafasında soru işareti kalmasın.

  Mesela biri demişki google XML sitemap kurulu, bu seo eklentisinde de sitemap özelliği var, adam ikisinide aktif etmiş, bir sorun olurmu diye sormuş, bir başkası daha da önemli bir soru sorup, web indexlemesinde görsellerde çıkıyor tıklandığında da metin içeriğine değil resme yönleniyor bunu nasıl aşarım diye, sizse gidip bir bayanın saçma sapan ve konu dışı olan tabletimi hacklemiş olabilirlermi sorusuna yanıt vermişsiniz. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Al turşu dan da indexlenebilirsin artık

 • Hocam merhabalar,
  Google XML Sitemaps eklentisi/eklentileri Yoast SEO ile çakışıp problemlere neden oluyorlar.
  yazısı cıktı Google XML Sitemaps eklentisini kaldır demesi kimi kaldırın kimi kaldırmayın die anlatmıs aynı konuyu yukarda bir arkadasta belirmis bu konuda ne yapcağım konusunda yardımlarınızı beklemekteyim.
  ayrıca uçak kiralama yazdıgımızda googleda
  bdhavacilik.com
  çıkmaktadır.Ben
  bdhavacilik.com/ucak-kiralama-kisa-menzilli-jetler-premier-1a
  bu linkin icinde ucak kiralama kullanmama rağmen google bunu görmemekte bu Google XML sitemapsin cakışmasından dolayı olma durumu varmıdır yada bunun icin ne yapmam gerekmektedir.
  Yardımlarınız icin şimdiden teşekkür ederim.

 • Hocam Merhaba,
  Gerçekten Çok Yaralı Bir Yazı Olmuş Teşekkür Ederim.
  Sitemde Kullanmaya Başladım 🙂

 • merhaba melihbey yazınızı okudum vede begendim benim şöyle bir sorunum altılı tahmin sitem var googlede arama yaptımda sitemi eski yayınladıgım bir altuılı en başta cıkıyor onun yanındada ana başlık cıkıyor ama ben sadece sitemin ana başlıgının cıkmasını istıyorum bunun bir çozumu varmı acaba

 • hocam yazının altında ana ayarlar kısmında başlık ve açıklama kısmını kendisi otomatik algıladığından bir şey yazmıyorum etiket kısmını dolduruyorum sadece. Sizin tavsiyeniz nedir?

 • Melih hocam wordprees’ kurdum yapmış olduğum yayınlar resimli gösterilmilyor sadece yazılar görünüyor ne yapmam gerekir.

  • Sosyal Medya hesaplarında paylaşırken yazı ayarlarında sosyal medya hesaplarında nasıl görünmesini istiyorsan o şekilde düzenleme yapabilirsiniz. Eğer düzenlemeler sosyal medyada olmuyorsa muhtemelen temanızın ayarlarıyla alakalıdır.

 • Hocam Merhaba
  Verdıgıniz Görsellere Göre Yaptım Lakin Sayfada yazılarıma Verdıgım Resımlerın Boyutları Küçük kalıyor Yardımcı olursanız sevınırım.

 • social meta kısmında girdiğimde

  Static front page detected, suggested Facebook Object Type is ‘website’. yazıyor bu nedir ?=

 • Merhaba,
  Öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Yukarıda anlattığın gibi sitemap oluşturdum ancak,

  WordPress admin paneline giriş yapmazsam sitemap birbirine girmiş şekilde gözüküyor, linklere tıklanmıyor.
  WP admin giriş yaparsam sitemap düzgün çalışıyor.

  Nerede hata yaptım?

  Cevap için şimdiden teşekkürler

 • All in seo pack kurulu ise bir baska eklenti olan google xml sitemap eklentisini kurmaya gerek var mi ?

 • Melih hocam cevap icin tesekkurler
  All in seo pack eklentisinde xml kisminda
  Siteadi.com/sitemap.xml olarak girdigimde tüm kategoriler icin ayri ayri harita olusturmus durumda daha once kategorilere ayirmadiginda dizine ekleme hizi daha hizliydi sanki. Sizce. Siteadi.com/sitemap.xml olarak mi kalmali yoksa resimde belirttigim gibi mi kalmali
  http://i.hizliresim.com/3LBmmr.png

  Saygilar

 • Merhaba, bu yararlı ve detaylı paylaşımın pek çok kişinin işini kolaylaştıracağı ortada.

  Benim sıkıntım biraz farklı ancak konudan kopmuyor. All in one seo’nun otomatik oluşturmuş olduğu description satırı 250 karakter civarında oluyor. Oysa, bunun 160 karakterde sınırlandırılması gerekirdi. Bunun önüne nasıl geçebilirim? Cevabınızı bekleyeceğim. Teşekkürler.

 • Hocam var ya Tüm her şeyi ve yorumları okudum hayran kaldım diye bilirim. WordPress üzerine bilgilerinize her şeyin kolay ve pratik çözümü ile kullanıcılarınızı yönlendirmissiniz.
  All in seo pack ayarlarını size göre duyarladım.
  Sitelerim var indeks ve info dönümü gerçekleşmiştir. Fakat açtığım siteme sürekli özgün ve kaliteli bir ceo çalışması gerçekleştirmek deyim.
  2 yıldır bu işle haşır neşirim fakat bazı sitelerim google.com.tr adresi üzerinde gözükmesine rağmen bazı sitelerim halen görünmemiş ve 1 tane dahi tık almamıştır.
  Tüm sitelerimin aynı ıp üzerinden dağılmasının pek etken olacağını düşünememek deyim.

  1- sorum.
  google.com.tr sıralamalarında sitelerimin neden çıkmadığını hala anlamış değilim. All in seo pack eklentisinin ayarlarını yeni yaptım beklemeli miyim ? Yada 2 haftadır girmiş olduğum sitelerime güncellemelerime rağmen 1 tık almaması sorun mudur ?
  Site adreslerimden 1.2 tanesini atarsam bana nerede bir hatam olduğunu beyan eder misiniz ?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.
  Bilgi paylaşmak ayrıcalık olduğu gibi bilginiz ile yardım etmeniz gerçekten güzel bir durum iyi akşamlar dilerim.

  • Merhaba,

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

   Eğer sitelerinizi Google Webmaster Tools’a eklemediyseniz sitelerinizin Google’da indexlenmesi biraz zaman alabilir.
   Bunun için öncelikle Google Webmaster Tools’a ekleyip orada sitemap adresini tanıtmalısınız.
   Sonrasında sitenizin Google üzerinde ülke bazlı hedeflemesini seçmeniz yararınıza olacaktır.
   Bu işlemi de yine Google Webmaster Tools üzerinden yapacaksınız.
   Tabii bunlar black hat seo yapmadığınız takdirde oluşabilecek ihtimaller.
   Yeni açılan bir siteye çok sayıda backlink aldıysanız bu sizin sandbox’a düşmenize sebep olabilir.
   Bu durumda aramalarda çıkmazsınız.
   Yeni açılan sitelerin hit alması zaman alacaktır.
   Bu yüzden sosyal medyayı kullanmanızda fayda olduğunu düşünüyorum.
   Facebook üzerinde blog paylaşımlarının yapıldığı gruplar bulunuyor.
   Bu gruplara üye olarak orada yazılarınızı paylaşarak sitenize hit alabilirsiniz.
   Ayrıca bir google plus hesabı açıp özellikle Türk kullanıcılar tarafında takip edilmeyi sağlayarak o hesap üzerinden yazılarınızı paylaşabilirsiniz.
   Bu şekilde sizin takip eden kullanıcılar aramalarında sizin yazılarınızı biraz daha önce görecektir.

 • İlginize teşekkür ederim hocam . Ben denilen her şeyi kusursuz bir şekilde tüm sitelerim için gerçekleştirdim.
  Fakat sitemap dinamik bir yapı içinde All in seo pack da oluştururdu bir çoğu site adresimde.
  Ama web master tools’da gözükmedi .
  Sonuç olarak siteadresi.com/sitemap.xml yaptığımda her şey yolunda tüm sitelerimde onun için benim sadece sabırlı olmam gerektiği konusu ön plana çıkıyor.
  Olmadı bugün web master tools ‘da görünmeyen sitemapları düzenleme yapacağım.
  Başka bir sorum yoktur içim rahatladı biraz beklemem gerektiğini ve özgün kaliteli içerik ile google amca beni ön plana atmasını beklemek sadece gereken konu iyi günler dilerim.

 • Merhaba 1 sorum olacak.
  Robots txt dosyası hakkında yardımcı olabilir misin ?

  User-agent: *

  User-agent: Mediapartners-Google*
  Allow: /

  User-agent: Adsbot-Google
  Allow: /

  User-agent: Googlebot-Mobile

  User-agent: Googlebot-Image
  Allow: /wp-content/uploads/

  sitemin robots dosyası bu halde google botları ilk önceliğini buna verdiğinden dolayı bir hatam olup olmadığı hakkında bilgi sahibi edermisin beni ? veya uygun bir kodlama varsa yorum olarak bıraka bilirmisin ilgin için teşekkür ederim.
  Tekrardan sana yazıyorum bir çoğu ceo hakkında bilgisi olsa dahi pek güvenilir gelmediler.

  • Aslında Robots.txt dosyasına bunları yazmanın çokta bir mantığı bulunmuyor.
   Sen yazılı agentlara izin vermiş oluyorsun bunları yazarak.
   Bunları yazmasanda bu agentlar zaten senin sitene girebiliyorlar.
   Robots.txt dosyası daha çok engellemeler için kullanılır.

 • Merhaba All in One SEO ayarlarında belirlediğim Ana Sayfa Başlığı, Ana Sayfa Açıklaması, Ana Sayfa Anahtarı yazdım ama google da siteyi aratığımda Ana Sayfa Açıklaması sitede yazdığım yazı çıkıyor belirlediğim belirlediğim Ana Sayfa Açıklaması çımıyor acaba neden

 • merhaba, arkadaşlar rica etsem all in pack seo pro’nun ayar içeriklerinin paylaşırmısınız, ben ücretli olarak satın aldım.

 • Hocam robots.txt dosyası yukarda atmıstım size bilginiz varsa 1 sorum olacak ? Sitelerim kelimelerde geliyor fakat kayboluyor google sıralamasında sonra yeniden gözüküyor. Bazen 3 sayfa bazen 5 sayfa ama sabit değil az araştırma yaptım. Sitemin bu ani kaybolmadan kurtarmam için Robots dosyasında disallow olarak bir kac kod var? Tam bilgim yok yardımcı olurmusun anonim çalısmalarını yakından ilgileniyorum tesekkur ederim.

  • Google’da bu tarz dalgalanmalar çok sık oluyorsa bir sorun olabilir. Yanlış backlink alıyor olabilirsiniz. Ya da çok fazla anahtar kelime kullanıyor olabilirsiniz. Bunlara dikkat etmenizde fayda var.

 • Teşekkür ederim cevabın için melih dostum. Seo konusunda çok iyi bir tecrüben var site adreslerime daha yeni baclink alımı yapmaktayım. Aynı ıp adresinden dağılım olduğu için ola bilir. ıp adreslerimi sitelere yeni ıp tanımı yapacağım. Anaktar kelime yoğunluğumu da düşüreceğim .
  1 sorum daha olacak bu arada çok rahatsızlık verdim fakat. Yan kelimelerde site adresim oturmakta fakat kategorisi yani ana kelimede oturmadı henüz bu durum’u baclink ve bir kaç link sonrasında düzelir mi ?

  • Long Tail dediğimiz kelimelerde rekabet az olduğu için sonuç almak çabuk oluyor fakat ana kategorilerin rekabet oranı yüksek olacağı için tavsiyem uzun süreli çalışma yapıp sabır göstermek.

 • Değerli hocam çok teşekkür ederim makalenizi okudum ve bilgi paylaştığınız için cani gönülden teşekkür ederim size

 • Çok Teşekkürler Hocam. Çok Kapsamlı Olmuş. Sayenizde Güzelce Düzenleme Yaptım…

 • wordpress kurulu sitem var google verileri yok search conselde bir türlü çıkmadı 25 gün oldu google gibi getir diyorum 301 gösteriyor sunucuylamı alakalı all in seopack eklentisiylemi alakalı site ismini googlede arayınca çıkıyor çözemedim.

  • Sunucunuzla alakalı olabilir. Zaman zaman siteye girebiliyor olsanızda google botları siteye ulaşamıyor olabilir. Önce eğer bir güvenik eklentisi kurduysanız onu bir kapatın derim. robots.txt dosyanızı bir kontrol edin. En son sunucu yöneticinizle görüşün.

 • Melih bey Merhaba…
  Öncelikle güzel anlatımınız için size teşekkür ederim. Melih bey ben daha önce wordpress site kullanıyordum. Şimdi sitemin alt yapısı wordpress değil. Google de güçlü bir seo için ne yapabilirim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Sitenizin altyapısını bilmek gerekiyor öncelikle. WordPress olması size bir avantaj sağlar. Ama bu değildir ki wordpress olmazsa SEO çalışması yapamazsınız. Uzman bir SEO’cunun incelemesi gerekiyor.

 • Merhaba wp kalıcı bağlantı ayarlarından linkleri /%category%/%postname%.html bu şekilde ayarladım fakat all in seo’da yazı oluştururken halen http://siteadı.com/?p=88 bu şekilde oluşturmaya çalışıyor.htaccess izinini 777 yapın diyolar denedim işe yaramadı nasıl ayarlarım.

 • Merhaba. Title ayararında sadece %page_title% kullanıyorum. Ama google indexlediği sayfalarda hep şu şekilde indexliyor: %page_title% %blog_title%.. Blog title olmadığı halde, kaynak kodlarında dahi gözükmediği halde nasıl oluyor da %page_title% %blog_title%.. şeklinde görüyor google anlamıyorum. Varmı bir tahmini olan?

 • Merhaba, yorumlarda gördüğüm ancak soruyu soran hiçkimsenin bir cevap alamadığına şahit oldum.

  Soru: Ortam/Resim sayfalarının dizine alınıp ana içeriğin index alamaması

  Cevap: “All in seo pack” ayarlarında “Gelişmiş Ayarlar” başlığı altındaki ‘Ekleri Yazı Ebeveynine Yönlendir:’ seçeneğini işaretlerseniz bu Ortam/Resim indexleri ana konuya yönlenmiş olacaktır. Search Console’dan url kaldırmanıza gerek yok, zaman içinde kendisi indexten silinecektir.

  Teşekkürler.

 • Merhaba,
  Beni sorunum şu; all in one kullanıyorum. Google haberlerimi indexliyor. Fakat son 3 aydır tek bir gorselimi indexlememis. Twitter ve linkedin paylasimlarinda haber gorselimi yerine boş beyaz bir sayfa geliyor. Robot txt duzenledim. Site haritası ok. İşin içinden çıkarıyorum.

 • merhaba benim bir sorum olucak acil cevaplanırsa çok memnun olurum ben yaklaşık 1 yıl önce wep site yaptım fakat seo uygulaması indirmedim ve yeni indirdim sitem bunu indirmeden önce ilk sayfalarda çıkıyordu bu seonun kurulumunu yapsam sitem girilermi ?

Yorum Yap