Kariyer

Türkiye’nin En Popüler Kariyer Platformları

Türkiye’nin En Popüler Kariyer Platformları

İnternet hayatımızı esir aldığından bu yana her alanda olduğu gibi kariyer siteleri de ciddi bir ivme yakalamış durumda. Artık gazetelerin ilan sayfaları ya da İş-Kur önünde uzanan kuyruklar yerini internet başındaki milyonlara bıraktı. İş aramak, eleman bulmak, takım kurmak gibi iş ve kariyer konusundaki pek çok şey internetteki sitelerin hizmet alanına girdi. Bir tık ile işe başvurabiliyor ya da eleman ilanı bırakabiliyoruz. İşte bu nedenle hayatımızda gittikçe önem kazanan bu kariyer sitelerini iş arayan kişilere yardımcı olması açısından tanıtmak istiyorum.

En Çok Kullanılan Kariyer Siteleri

Kariyer.net

Sektörün önde gelen sitelerinden biri tanesi. Güçlü bir altyapıya sahip. 10 Milyonun üzerinde öz geçmiş barındırıyor ve yüzlerce firma bu platform vasıtasıyla eleman arıyor.

Yenibiris.com

Kariyer.net ile birlikte sektörün amiral gemisi diyebiliriz. Yenilenen yapısıyla artık daha kolay ve daha güçlü.

Secretcv.com

Sektörün ciddi oyuncularından bir tanesi. Kariyer.net ya da Yenibiris.com kadar güçlü olmasa da ciddi bir potansiyel barındırmakta.

Sahibinden.com

Bizler onu ikinci el eşyaların satıldığı bir yer olarak bilsek de Sahibinden.com iş arama platformu olarak da kullanılabilmekte.

Eleman.net

ElemanOnline.net diye başladıkları serüvene eleman.net olarak devam ediyorlar.

EngelsizKariyer.com

Engelli adaylar için özel olarak hazırlanmış kariyer platformu.

Enerjik.Agency

Bilişim sektöründe faaliyet gösteren bir insan kaynakları, danışmanlık şirketi.

KariyerZirvesi.com

Human Kapital İnsan Kaynakları danışmanlık firmasının ilanlarını özel olarak yayınladığı bir platform.

Careerjet.com.tr

Kariyer platformundan ziyade diğer sitelerde yer alan iş ilanlarını aramanıza olanak tanıyan bir site.

CvYolla.com

Oluşturmuş olduğunuz öz geçmişinizi tek bir tıkla yüzlerce firmaya gönderme fırsatına sahipsiniz.

Linkedin.com

Profesyonel insanlar tanışmanıza olanak tanıyan bir platform. Aynı zaman da iş ilanlarını da bünyesinde barındırıyor. Dünya’da ve Türkiye’de ciddi bir trend yakalamış durumda.

Xing.com

Linkedin gibi profesyonal insanlarla tanışıp, etkileşime girmenize olanak sağlayan bir platform. Aynı şekilde iş ilanlarını bünyesinde barındırıyor.

Webrazzi.com

Webrazzi.com bilişim dünyasından gelişmeleri takip edebileceğiniz bir blog olmasının yanı sıra aynı zamanda bilişim sektöründe açık olan pozisyonların yer aldığı bir platform.

Bigumigu.com

Digital medya ve tasarım alanında iş ilanlarını bulabileceğiniz bir blog.

Workindo.com

İnşaat sektörüne yönelik iş ilanlarını bünyesinde barındıran bir ilan sitesi.

ModHotel.com
Mod Hotel bir otelcilik paket programı olmasından ziyade sitesinde turizm sektörüne yönelik iş ilanlarını barındırmasıyla ünlü. Turizm sektöründe ciddi bir etkinliği bulunuyor.

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Yasalarımız bu platformların iş arayanlar için ücretsiz olarak kullanılmasını garanti altına almıştır. Hiç bir şekilde sizden para talep edemezler.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

3 Yorum Bulunuyor

  • Uzun zamandır kariyernet üyesiyim. Yüzlerce ilana başvurdum. Kendime göre fena olmayan bir özgeçmişim var. Ama hiçbir firmadan telefon dahi alamadım. Sizin de tavsiyenizle yukarıdaki sitelerden bazılarına üye oldum. Teşekkür ederim bu faydalı paylaşımınız için. secretcv.com ve cvyolla.com üzerinden yaptığım başvurulardan geri dönüşler aldım. İki firma ile olan görüşmelerim iyi geçti. Haber bekliyorum. Umarım işe girerim ve size bir teşekkür daha ederim 🙂

Yorum Yap