Etkinlikler

Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi Başlıyor!

Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi

Hakkında sayısız komplo teorileri üretilen, sektörel çevrelerde üzerine uzun uzun tartışmalar yapılan Bitcoin, ülkemizde pek çok kişi tarafından halen bilinmeyen ve merak edilen bir konu. Bununda ana sebebi olarak yeterli düzeyde anlaşılabilir Türkçe kaynağın bulunmaması ve donanımlı kişilerin bilgiyi paylaşmakta biraz cimri kalmasını gösterebiliriz.

Bitcoin her ne kadar ülkemizde pek çok kişi tarafından bilinmiyor desekte dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Fiziki bir karşılığı olmamasına rağmen internet üzerinde alışveriş yapma imkanı sunan hatta çeşitli takas siteleri aracılığıyla Türk Lirası veya diğer para birimlerine dahi dönüştürülebilen Bitcoin, yatırımcıların da en gözde yatırım aracı haline gelmiş durumda.

Kimileri bu çılgınlığın er ya da geç sona ereceğini düşünüyor olsa da Bitcoin her geçen gün değerine değer katarak rekorlar kırıyor. Öyle ki 2010 senesinde 100 dolarlık bitcoin almış olsaydınız bugün 6,3 milyon dolar değerinde bir servete sahip olabilirdiniz. Tabii iş işten geçmiş değil. Birçok finans uzmanı Bitcoin’in hala emekleme aşamasında olduğunu ve çok daha yüksek değerlere ulaşabileceğini belirtiyor. Bu durum ister istemez pek çok yatırımcıyı da kendisine çekiyor.

Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi

Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi 21 Eylül’de Başlıyor

Peki ülkemizde durum nedir diye soracak olursanız şimdi size güzel bir haberim var. Bu tartışmalara son vermek ve Bitcoin’in temel dinamiklerinin öğrenilmesine katkı sağlamak adına Dijital Pazarlama Okulu, Bitcoin odaklı bir eğitim programı hazırlamış. Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nin de desteklediği ve Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan bu eğitim programında Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? Bitcoin Nereden Alınır? gibi merak edilen sorulara cevap verilmesi amaçlanıyor.

Bitcoin ve Kripto Paralar Eğitimi, 21 Eylül Perşembe günü, Koç Üniversitesi Girişimcilik Araştırma Merkezi’nde, Kripto Para Uzmanı Onur Gözüpek eğitmenliğinde gerçekleşecek. Eğitime katılan katılımcılara ayrıca sertifika da verilecek. Eğer Bitcoin hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, sorularınıza cevap arıyorsanız, uzmanından görüşler almak istiyorsanız bu eğitim bence tam size göre. Yatırımcıların, finansçıların, eğitimcilerin ve hatta bu alana ilgi duyan herkesin katılabileceği bu eğitim hakkında detaylı bilgiye dijitalpazarlamaokulu.com web adresinden ulaşabilirsiniz.

Tabii eğitimin öncesinde Bitcoin hakkında temel bilgilere sahip olmak istiyorsanız Bitcoin Nedir? Bitcoin Nasıl Üretilir? başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

1 Yorum Bulunuyor

  • Merhaba Melih bey
    Bitcoin hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum 21 Eylül’de konferans var geç farkettim başka bir tarihte konferans var mı?
    Teşekkür Ederim
    İyi çalışmalar

Yorum Yap