Kişisel

Askere Gidiyorum Geleceğim!

Askere Gidiyorum

Siz kaçak deyin ben canım istemiyordu diyeyim. Bu zamana kadar türlü bahaneler uyduruyordum. Artık zamanı geldi. Askere gidiyorum. Sağlıcakla kalın.

Doğrusunu söylemek gerekirse uzunca bir süredir askerden kaçıyorum. Hatta askere gitmekten ziyade gitmemekten daha fazla gurur duyduğumu söyleyebilirim. Zorunlu askerlik sisteminin modern toplumla bağdaşmayan bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Bir nevi modern kölelik olduğuna inanıyorum. Peki neden gidiyorsun diye sorarsanız yaş kemale erdi derim. Bu zamana kadar bedellinin çıkmasını bekledim fakat konuyla alakalı bir gelişme yaşanmadı. Bir önceki bedelli kanunundan yaştan ötürü yararlanamamıştım. Bu nedenle her zaman önümde bir engel olarak kalacaktı. İstemeye istemeye gidiyor olsam da gidip kurtulmak en doğrusu olacak sanırım. Bu sisteme karşı alınmış bir yenilgi olarak görmüyorum. Zorunlu askerliğin kaldırılmasına yönelik mücadelem askerden sonra da kararlılıkla devam edecek. 🙂

Bununla birlikte askere gidecek olmamdan ötürü kişisel anlamda ciddi sıkıntılara gireceğimi biliyorum. Bu sıkıntıların başında işimi bırakıyor olmam geliyor. Muhtemelen askerden dönüşte uzunca bir süre işsiz gezeceğim. Sonra oturduğum ev kiralıktı. 6 Ay boşu boşuna kira vermemek için boşaltmak zorunda kalacağım. Eşyalarımı ne yapacağımı açıkçası bilmiyorum. Dönüşte nerede kalacağımı da bilmiyorum. Hatta dönüşte cebimde para olup olmayacağını bile bilmiyorum. Çok bilinmeyenli bir denklem anlayacağınız.:)

Ben yinede moralimi yüksek tutuyorum. Bunu bir tatil olarak görüyorum. İstanbul’dan, iş dünyasından, sektörden, internetten, bilgisayarımın başından ayrılmak için bir vesile olarak görüyorum. Bugüne kadar 2 günden fazla bilgisayarımdan ayrı kalmamıştım. Koskoca 6 ay ayrı kalacağım. Çok ilginç bir deneyim olacak doğrusu. Ve ben bu deneyimi fırsat buldukça sizlerle paylaşayacağım her ne kadar saçma olsa da.:)

Neyse lafı daha fazla uzatmayayım. Askere gidiyorum. Görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

8 Yorum Bulunuyor

  • seo ile alakalı araştırma yaparken bloğuna uğradım. faydalı bilgiler için teşekkürler.

    Bu arada hayırlı teskereler şimdiden.. saçma gelse de emin ol çok şey öğretiyor herşeyden önce sabrı:)

  • Zorunlu askerlik bence o kadar kötü bir şey değil zorunlu olsun olmasın sonuçta herkes askerlik eğitimi alıyor ve ülkenin başına kötü bir şey geldi mi orada gördüğün eğitim sayesinde bir işe yarayabilirsin.Bedellik birde 30 yaş filan 30 yaşa kadar nasıl kaçtın :/

  • Askere Giderken Alınması Gerekenler yazından buraya geldim. Ne çok kendimi gördüm blogumla birlikte. Ben de yapsam da gelsem. Ayrıca liste için de teşekkürler. 😉

  • konuyu açanı 6 ay olmuş, geri geldiyseniz izlenimlerinizi okumak isterim =) açık konuşayım aralıkta askerim ama bende zorunlu askerlik kalksın isterim, bana yansımadı belki başkalarına yansır. yaş 26 ayaklardan dolayı 1-2 sıkıntım var üstüne jandarma olacağım. şimdiden nöbetlerde ayaklarım yüzünden başıma iş açılacak korkusu başladı. ne diyelim acemilik bir şekilde yaparım ama ustalıkta ayaklar beni yarı yolda bırakabilir.

    • Jandarma yerine göre çok rahattır. Bu bakımdan kafan rahat olsun. Tutacağın en fazla 2 saat nöbet olur jandarmaysan onun dışında bir şey yapmazsın pek. Tuttugun nöbette yerine göre rahat olur. Acemi birliğinin ilk 2 haftası, usta birliğinin de ilk 1 ayı zor geçer. Sonra alışırsın nasıl geçtiğini anlamazsın.:)

Yorum Yap