Etkinlik

Web Saldırıları ve Güvenliği Konferansı

Web Saldırıları ve Güvenliği Konferansı

Bugün Web Saldırıları ve Güvenliği Konferansı için Haliç Kongre Merkezindeydim. Webguvenlik.Net tarafından düzenlenen konferansta yeni insanlarla tanışıp, web güvenliği konusunda yeni bilgiler öğrenme fırsatı yakaladım. Anlatılanlardan sonra güvenlik konusunda ciddi zaaflarımın olduğunu gördüm. Bununla birlikte bildiğim konularda da bilgi tazeleme fırsatını yakaladım.

Bu arada biraz konferanstan bahsetmek istiyorum. Başta da söylediğim gibi konferans Webguvenlik.net tarafından organize edildi. Konferansın amacı hackerların sistemlere sızmada kullandığı yöntemleri ve de araçları detaylı ve uygulamalı bir şekilde anlatmak, bununla birlikte proaktif güvenlik, yeni ve katma değerli IT altyapı çözümleri ve de sosyal medya konularında da bilgilendirmeler yapmaktı. Birbirinden değerli konuşmacıların yer aldığı oturumlarda izleyenlerle konuşmacılar arasında etkileşimli sunumlar gerçekleştirildi. Hatta Bülent Albayraksaran’ın konferansın öğleden sonra ki oturumunda canlı olarak hacking yapması konferansın en göze batan kısmıydı.

Bununla birlikte konferansın eksiklikleri de yok değildi. Her şeyden önce organizasyon konusunda bir takım sıkıntılar göze çarpıyordu. Bunu da ben biraz acemiliğe ve tecrübesizliğe bağlıyorum. Bundan sonra ki konferanslarda daha organize etkinlikler gerçekleştireceklerine inanıyorum.

Sonuç olarak bilginin paylaştıkça çoğaldığını biliyordum fakat bilginin korunmasının kolay olmadığı bu konferansla öğrenmiş oldum.:)

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

Yorum Yap