Etkinlik

Turizm Teknolojileri Zirvesi 2013

Turizm Teknolojileri Zirvesi

Teknoloji her geçen gün ilerliyor. Diğer sektörler gibi Turizm’de bu ilerlemeden payına düşeni fazlasıyla alıyor. Biz sektör çalışanları ise bu hıza yetişmek için yoğun çaba harcıyoruz. Tıpkı bugün bir çok turizm sevdalısının Genç Turizmciler Derneğinin organizatörlüğünde düzenlenen Turizm Teknolojileri Zirvesinde buluşmuş olması gibi. Dernek Başkanlığını Bulut Bağcı’nın yaptığı Genç Turizmciler Derneğinin organizatörlüğünde düzenlenen Turizm Teknolojileri Zirvesi 2013, Vatan Şaşmaz’ın sunuculuğunda Point Hotel Barbaros’da düzenlendi. Sektörün içinden bir çok turizm çalışanını bir araya getiren etkinlikte turizmin dünü, bugünü ve yarını konuşuldu. Bende bu etkinliğe Hemenkiralik.com’un daveti ile katılabilme şansını yakaladım.

Turizm Teknolojileri Zirvesi

Birbirinden kıymetli konuşmacıların yer aldığı etkinlikte sektörün önde gelen firmalarının temsilciler dinleyicilere sektörde ki gelişmeleri anlattılar. Gün boyu süren etkinlikte düzenlenen paneller ile Sosyal Medyanın Turizmde ki yeri, Ödeme Sistemleri ve Mobil Uygulamaların Turizmde Kullanılması gibi konularda yenilikler masaya yatırıldı.

Organizasyonda en çok ilgiyi ise şüphesiz motoruyla salona giriş yapan Serkan Söğüt aldı. Sosyal Medya konulu panelde konuşmacı olan Serkan Söğüt, Afrika Turunu yaptığı motoruyla salona girdi ve turu esnasında Sosyal Medyayı nasıl kullandığını güzel bir sunum ile izleyicilere anlattı.

Bununla birlikte organizasyonun eksikleri yok değildi. Öncelikle kişisel düşüncem organizasyonun teknoloji konusunda çok yüzeysel kaldığı yönündeydi. Zirveye gelmeden önce gerek yazılımsal anlamda, gerekse yönetim anlamında yeni teknolojilerle karşılaşabilme beklentisini taşıyordum. Fakat organizasyon bir kaç konuşma dışında Sosyal Medya paralelinde döndü. Turizm teknolojilerine yatırım yapan firmaların zirveye ilgi göstermemiş olması organizasyon açısından ciddi bir eksiklikti.

Her organizasyonda olduğu gibi Turizm Teknolojileri Zirvesi de zaman konusunda pek başarılı değildi. Programın zaman çizelgesine pek uyulamadı ve bazı konuşmalar ya yapılmadı ya da çok kısıtlı sürelerle yapıldı.

Organizasyonda sonuçları açıklanan Dijital Bavul Ödüllerinin kazananlarının hepsinin sponsor firmalar olması ise organizasyonun ciddiyetine kuşku düşürdü.

Bütün bu olumsuzluklara rağmen keyifli bir organizasyondu. Sektörün duayenlerini dinleyebilme fırsatını yakaladık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Yazar Hakkında

Melih Güney

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia

Yorum Yap