Etkinlik

Travel Trends Summit 2013 için Geri Sayım Başladı #TTS2013

Travel Trends Summit

Turizm sektöründe yeni bir dünya düzeni kurulurken, Türkiye son 10 yıldır yaşadığı hızlı değişim ve gelişimle bu sürece önemli bir aktör olarak dahil olmuştur. 2011 yılı itibariyle Dünya Turizm Örgütü’nün 1,03 Trilyon dolar olarak açıkladığı ve her yıl %4-5 oranında büyüyen turizm sektörü gelirlerinden her ülke daha fazla pay almanın planlarını ve çalışmalarını yapmaktadır. Özellikle son yıllarda klasik tatil turizminin yanında ön plana çıkan Kongre, İnanç, Kültür, Sağlık vb turizm alanları turizm çeşitliliğini sağlarken, turizm tüketicilerinin profilleri ve karar süreçleri de farklılaşmaktadır.

Yeni nesil tüketicilerin klasik davranış modellerinden farklı olarak, kıyaslamalı ve deneyime dayalı incelemeden sonra karar vermeleri ve son yıllarda değişen teknolojik yapılanmalar; turizmin tanıtımı konusuna başka bir açıdan bakılması gerekliliğini doğurmuştur. Türkiye’de son yıllarda yaptığı yoğun çalışmalar sonucunda, 1980′lerde 1.2 milyon turist ve 327 Milyon USD olan turizm gelirlerini bugün 36 milyon turist ve 23 milyar dolara yükseltmiş ve hızlı büyümesini devam ettirmektedir.

Bu bağlamda Genç Turizmciler derneğinin her sene düzenlemiş olduğu Turizm Trendleri Zirvesi yani yeni adıyla Travel Trends Summit, ülkemiz turizmi için önemli bir organizasyon halini almış durumda.

Önceki senelerde Turizm Trendleri Zirvesi olarak düzenlenen organizasyon bu yıldan itibaren Travel Trends Summit olarak düzenlenerek Ortadoğu’da turizmin önemli etkinliklerinden biri olması amaçlanıyor.

Travel Trends Summit 2013

Dünyadaki trendleri belirleyen kanaat önderlerini İstanbul’da bir araya getirerek sektör temsilcileri ile buluşturmayı hedefleyen zirve bu sene Ekim ayında İstanbul’da yapılması planlanıyor.

Ortadoğu’da yaşanan Arap Baharının Turizme olan etkilerinin konuşulacağı zirvede Tüketicilerin Yeni Satın Alma Alışkanlıkları, Sağlık Turizmi ve Ekonomik Boyutu, Sosyal Medya ve İnternet’in Turizme etkisi gibi başlıklar bu seneki zirvenin ana maddelerini oluşturuyor.

29 Kasım 2013 tarihinde İstanbul Point Otel Barbaros‘da düzenlenecek olan zirve hakkında detaylı bilgiye traveltrendsummit.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

Yorum Yap