Kültür ve Sanat

Sihirbazlar Çetesi 2

Sihirbazlar Çetesi 2

Sihirbazlar Çetesi filminin ilki 2013 yılında çekilmişti ve izleyenlere kendini hayran bırakmıştı. Devam niteliğinde olan Sihirbazlar Çetesi 2 filmi ise 10 Haziran’da vizyona girdi. Bende bayram tatilinde zamanımı değerlendirebilmek amacıyla Cevahir Cinemaximum‘da bu filme gittim.

İlk film oyuncu kadrosuyla adından fazlasıyla söz ettirmişti. Kimler yoktu ki. Morgan Freeman, Michael Caine, Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson gibi Hollywood’un isim yapmış birçok yıldızı bu filmde toplanmıştı. Genelde bir filmde çok fazla yıldız oyuncu varsa o film beklentileri çoğu zaman karşılamaz. Sihirbazlar Çetesi’ni bu anlamda beklentileri fazlasıyla karşıladığını söyleyebilirim.

İkinci filmde ise bir iki değişiklik ile kadro aynen korunmuş. İlk filmde Mahşerin Dört Atlısından Henley rolüyle karşımıza çıkan Isla Fisher ve Fransız ajan Alma Dray rolüyle gönlümüzde taht kuran güzel oyuncu Mélanie Laurent ikinci filmde yer almamış. Onların yerine ise filmin kadrosunda Lula rolüyle Lizzy Caplan ve Walter Mabry rolüyle Daniel Radcliffe yer alıyor.

Burada Daniel Radcliffe için bir parantez açmak istiyorum. Kendisinin Harry Potter serisi dışında sükse yapmış bir filminin olmadığını düşünüyorum. Ayrıca Harry Potter’da da çok üst düzey bir oyunculuk sergilediğini düşünmüyorum. Fakat Sihirbazlar Çetesi 2 filminde Walter Mabry rolünü gerçekten çok başarılı oynamış. Açıkçası bu role başkasına yakıştıramazdım.

Jesse Eisenberg ise bu filmde oyunculuğunu ne kadar geliştirdiğini bizlere göstermiş oldu. Bu zamana kadar oynadığı bir çok filmde rollerinin üzerine çok fazla oturmadığını düşünmüşümdür. Ama bu filmde ciddi bir özgüven patlaması yaşamış görünüyor. Kısa saçlarıyla bu tarz rollerin ona daha fazla yakışacağını düşünüyorum. Hatta bir iddiada bulunmak gerekirse bu şekilde devam ederse 10 sene sonrasının Matt Damon’ı olabilir.

Morgan Freeman ve Michael Caine için açıkçası söylenecek çok fazla şey yok. Michael Caine’nin cockney aksanı için bile bu film izlenir.:)

Sihirbazlar Çetesi 2 filminde mahşerin dört atlısı ilk filmde olduğu gibi yine Robin Hood vari hareketlerle halkın sempatisini topluyor. İlk filmde sihir ve illüzyon gösterileri biraz daha ön plandayken bu filmin polisiye ve macera yanı biraz daha ağır basıyor. Bu değil ki filmde sihir ve illüzyon yok. İlk filme nazaran daha hayret verici gösteriler var. Tabii bu filmde ilk filmden farklı olarak filmin içinde yapılan illüzyon gösterilerinin bir çoğunun nasıl yapıldığı yine filmde anlatılıyor.

Sihirbazlar Çetesi 3 için yapılıp yapılmayacağı yönünde bir bilgi sahibi değilim. Filmin sonundan da devam edecek şeklinde bir izlenim edinmedim. Fakat ilk filmde de böyle bir izlenim edinmemiştik. İkinci filmin çıkması bizim için ne kadar sürpriz olduysa üçüncü filmin çıkması bir o kadar sürpriz olmaz diye düşünüyorum.

Sonuç olarak Sihirbazlar Çetesi 2 filmini ben beğendim. Ailenizle birlikte izleyebileceğiniz çok güzel bir film olduğunu düşünüyorum. Peki siz film hakkında ne düşünüyorsunuz? Sihirbazlar Çetesi filmini beğendiniz mi?

Sihirbazlar Çetesi 2 Filminin Fragmanı

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

3 Yorum Bulunuyor

  • Filmi izledim, açıkçası beklentileriminde fazlasında bir filmdi. Filmin seyri her an heryöne doğru dönebiliyor. Sadece filmdeki olaylara değil aniden yön değiştiren durumlarada şaşırıp kalıyorsunuz. Özellikle Morgan Freeman’ın filmdeki asıl yerine hayretle baktım filmin sonunda 🙂

Yorum Yap