Advertorial İnternet

Ön Ödemeli Kartlar İle Alışverişler Artık Daha Güvenli

Ön Ödemeli Kartlar İle Alışverişler Artık Daha Güvenli

Teknolojinin gelişimiyle birlikte e-ticaret artık iyiden iyiye hayatımıza dahil oldu. Sinema biletinden tutun, tatile gideceğimiz otele kadar bir çok şeyi internet üzerinden satın alır olduk. Bunu yaparken de sıklıkla kredi kartlarımıza başvurduk. Tabii bu durum beraberinde güvenlik problemlerini de getirdi. Her ne kadar güvenliğimize dikkat ediyor olsak ya da öyle sansakta art niyetli kişileri durdurabilmek çok kolay olmuyor.

Bankalar güvenlik sistemlerini sıklıkla güncelliyorlar. Peki kredi kartı ile alış veriş yaptığımız sitelerin güvenliği yeterli mi? Doğrusunu söylemek gerekirse bunu bilemiyoruz. Alış veriş yaparken de bu anlamda bir nevi kumar oynuyoruz. Bu durumda kötü niyetli kişiler bu siteleri hackleyerek bizim kredi kartı bilgilerimize ulaşabiliyorlar. Bizler ise bu durumu ay sonunda gelecek olan ekstremizde farkedebiliyoruz.

Ön Ödemeli Kart Nedir?

Bunun önüne geçmenin bir kaç yolu bulunuyor. Ön Ödemeli Kartlar da bunlardan bir tanesidir.

Ön Ödemeli Kartlar, kredi kartları gibi çalışmaktadırlar. Kullanıcılar bu kartları aldıklarında, kartın içine istedikleri miktarda para yükleyebilir ve sonrasında bu kartın geçtiği herhangi bir noktadan kartın limiti kadar alışveriş yapabilirler. Kartın içindeki meblağ bittiğinde ise tüketici yeniden para yüklemesi yaparak kartı kullanabilir.

Bu tarz kartlar genellikle kullan at kartlardır. Yani tek kullanımlık olup ihtiyaç halinde kartın üzerindeki pin ile kartın değeri kadar alış veriş yapabilirsiniz. Sonrasında ise yeni bir alışveriş için yeni bir kart almalısınız.

Ön Ödemeli Kartlar ve Avantajları?

Ön Ödemeli Kartların bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Bununla birlikte farklı kullanıcılar için farklı avantajları vardır.

Her şeyden önce Ön Ödemeli Kartlar için bir banka hesabı açmak zorunda değilsiniz. Yani kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmak zorunda değilsiniz.

Kartın limiti kadar harcarsınız. Yani elinizde ki kart 100 TL değerinde ise yapacağınız maksimum harcama da 100 TL değerinde olur. Bu da hesap aşımı yaşamamanıza olanak sağlar.

Kredi kartına göre daha güvenlidir. Kartın belli bir limiti bulunacağından ötürü internet üzerinde bilgileriniz çalınsa dahi kartın üzerinde yazan tutardan daha fazlasını harcayamazlar.

Öğrenciler ya da 18 yaşının altında ki kişiler kredi kartı ya da banka kartı çıkartmakta zorlanabilirler. Bu durumlarda Ön Ödemeli Kartlar yardımlarına koşar. Ön Ödemeli Kartlar ile rahatlıkla internet üzerinden alış veriş yapabilirler.

Ön Ödemeli Kartlar, ailelerin bütçe kontrolü yapmalarına olanak sağlar. Çocuklarına verecekleri ön ödemeli kartlar ile harcama limiti koyabilirler ve yapılan harcamaların takibi yapabilirler.

Paykasa ile Güvenli Alışveriş Mümkün!

Ön ödemeli kartlar arasında en çok kullanılan ve önerilen kartlardan biri Paykasa Kart’dır. Diğer Ön Ödemeli Kartlar gibi tek seferlik kullanım hakkı sunar ve kullanıldıktan sonra maddi bir değeri kalmaz. Bu da alışverişinizi yaptıktan sonra yeniden sizin adınıza alışveriş yapılmasını engeller.

Sanal alışveriş sitelerinde, hizmet alanlarında, oyun sitelerinde ya da uygulama alımlarında kullanılan Paykasa kart, işin aslı 19 haneden oluşan sanal bir pin kodudur. Bu kod, her kart için ayrı ve özel olarak üretilir. Öyle ki üreticiler dahi hangi kartta hangi pin numarasının bulunduğunu bilemezler. Bu nedenle güvenlik düzeyinin en üst düzeyde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Paykasa Kart’ın, Türkiye içinde satışı BesaKart tarafından yapılmaktadır. Paykasa Kart’ınızı, Besakart.com üzerinden haftanın 7 günü 24 saat boyunca satın alabilirsiniz.

Paykasa Kart’ın avantajları bunlarla sınırlı değil tabii ki. Diğer Ön Ödemeli Kartların aksine Paykasa Kart’ı nakite de çevirebilirsiniz. BesaKart’ın Paykasa Bozdurma hizmeti ile elinizde bulunan Paykasa Kart’ı hızlı bir şekilde nakite çevirerek banka hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde düşük komisyon oranları ile fazla para harcamanıza gerek kalmadan en keyifli şekilde ihtiyaçlarınızı karşılarken, paranın hesabınıza geç gelmesi durumundan da kurtulabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Melih Güney

E-ticaret, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, SEO, SEM, Blog Yazarı, Her birşey hatta hiç birşey. #ecommerce #SEO #SEM #DigitalMarketing #SocialMedia

2 Yorum Bulunuyor

  • tüm kod bozdurma işlemlerimi besakart ön ödemeli kartlar üzerinden yapıyorum sorun yaşamadım hiç buradan bildirmek istedim çoğu arkadaşım başka firmalardan yapıyorlar ve paralarını alamıyorlar kimse dolandırılmasın diye böyle bir yorum yapmak istedim

Yorum Yap