Teknoloji

MyTherapy, Teknolojiyi Sağlıkla Buluşturuyor

mytherapy uygulaması

Dünya üzerinde yanlış ve bilinçsiz ilaç kullanımı bir hayli fazla. Ülkemizinde bu konuda dünya ortalamasından geri kalır yanı yok. Hatta fazlası var desek yeridir. MyTherapy, bu anlamda yanlış ve eksik ilaç kullanımını azaltmaya çalışan bir mobil uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Bildiğiniz gibi burada zaman zaman hoşuma giden mobil uygulamaları tanıtıyorum. MyTherapy mobil uygulaması da bunlardan bir tanesi. Uygulamanın basit anlamda amacı sizin için bir motivasyon kaynağı, doktorunuz için kolaylık ve unutanlar için de hatırlatıcı olmak.

Uygulamanın detaylı tanıtmaya geçmeden önce MyTherapy’i tanıtmak gerekirse, 2012 yılında bilinçsiz ilaç kullanımını azaltmak ve eksik ilaç kullanımını hatırlatmak amacıyla 3 ortak tarafından kurulmuş. Peki neden böyle bir ihtiyaç hasıl olmuş derseniz yapılan araştırmalara göre bilinçsiz veya eksik ilaç kullanımının, ilaç kullanımına oranı %50’imiş. Görüldüğü gibi ilaç kullanımı konusunda sadece bizim ülkemizde değil dünya genelinde ciddi bir bilinçsizlik hakim. MyTherapy’de gelişen teknolojiyle birlikte elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar yardımıyla bunu azaltmayı hedefliyor.

mytherapy uygulaması tamamen ücretsiz

Uygulama gayet basit bir kullanıma sahip. Uygulamaya ilaçlarınızı kaydediyorsunuz ve o sizin için hatırlayıp, size hatırlatıyor. Aynı zamanda uygulamaya günlük aktivitelerinizi ve sağlık durumunuzu da kaydedebiliyorsunuz. Sizin kayıtlarınıza göre size bir sağlık günlüğü hazırlıyor ve doktor randevunuza giderken de bu günlüğün çıktısını alabiliyorsunuz. Böylece tansiyon, şeker ve diğer ölçümleriniz sürekli kontrol altında oluyor.

MyTherapy’i Ücretsiz Olarak Kullanabilirsiniz

MyTherapy uygulaması tamamen ücretsiz bir uygulama. Bununla birlikte uygulama İngilizce, Almanca, Türkçe, Japonca, İspanyolca ve Çince de dahil olmak üzere 10 dilde destek veriyor ve 30’ün üzerinde ülkede de indirilebiliyor.

Ayrıca şunuda belirtmek gerekiyor ki uygulama Almanya’da bazı üniversitelerin desteği ve işbirliğiyle geliştiriliyor. Bu kapsamda 2014 yılında SilverStar Modern Teknoloji ödülüne layık görülmüş.

MyTherapy uygulamasının websitesine mytherapyapp.com adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı da akıllı telefonlarınıza Google Play ve App Store‘dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

Yorum Yap