İnternet Mobil

Müptelası Olacağınız Türk Yapımı Oyun Keyrix

Müptelası Olacağınız Türk Yapımı Oyun Keyrix

Günlük yaşantımın rutin yoğunluğundan dolayı oyun oynamaya açıkçası çok zamanım olmuyor. Oynadığım oyunlarda bu paralelde çok zamanımı almayan oyunlar oluyor. Bir Türk yapımı olan Keyrix‘te bunlardan bir tanesi. Evde, işte, otobüste yada birini beklerken ayak üstü çok zamanınızı harcamadan oynayabileceğiniz bir oyun Keyrix.

Bir Türk yapımı dedim, oyun daha çok yeni. Piyasa çıkalı bir kaç oldu ve henüz Beta sürümünde. Şu an için sadece desktop ya da android işletim sistemli cep telefonlarından oynayabiliyorsunuz. Önümüzdeki günlerde IOS versiyonununda çıkacağı söyleniyor. Basitliğiyle ve keyifli olmasından ötürü ileride kendinden fazlasıyla söz ettireceğini düşünüyorum.

Keyrix Nasıl Oynanır?

Keyrix Nasıl Oynanır?

Oyunun amacı 4 farklı renkte gelen çubukları aynı renkte olacak şekilde 3 ve daha fazlasını yan yana ya da üst üste getirerek çubukları patlatıp en iyi skora ulaşmaya çalışmak. Bunu yaparken de oyunda bulunan altıgeni sağa sola çevirerek çubukların istediğiniz noktaya düşmesini sağlayabiliyorsunuz. Tabii puanınız arttıkça çubukların gelme hızı ve sayısı da artıyor. Burada yapacağınız hamlelerle 3 çubuğu değilde 5 çubuğu da patlatabilirsiniz. Dolayısıyla o zaman daha fazla puan kazanıyorsunuz. Fakat bir süre sonra artık çubuklar o kadar hızlı gelmeye başlıyor ki gerek refleksiniz gerekse görme duyunuz zorlanıyor ve ekrana öylece bakakalıyorsunuz. Eğer çubuklar üst üste gelip altıgenin çevresine dokunursa oyun sona eriyor.

Müptelası Olacağınız Türk Yapımı Oyun Keyrix

Doğrusunu söylemek gerekirse oynarken fazlasıyla zevk aldığım bir oyun. Tabii Türk yapımı olması ve bu oyunu ortaya çıkaran kişilerin henüz çok genç olması da ayrı bir gurur verici olay. Bizlerinde bu genç arkadaşlara yardımcı olması gerektiğini düşünüyorum.

Oyunu web tarayıcınızdan oynamak isterseniz keyrix.com adresine girmeniz yeterli. Oyunu oynamak için herhangi bir üyelik şartı bulunmuyor. Arzu ederseniz de Keyrix’i Android cihazlarınızdan da oynayabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Google Play’den oyunu cihazınıza indirmek.

Başta da söylediğim gibi oyunun henüz IOS sürümü çıkmadı. Oyun Beta aşamasında olduğu için bazı eksikleri bulunuyor, IOS sürümü de bunlardan bir tanesi. Önümüzde ki günlerde çıkacak yeni versiyonla birlikte hem oyuna yeni özelliklerin geleceği hemde IOS sürümünün AppStore’da yerini alacağı söyleniyor.

Yazar Hakkında

Melih Güney

A marketing professional who devote to marketing himself. Helping Turkey's leading companies for step into the digital.

2 Yorum Bulunuyor

  • Oyunu oynadım. Gayet beğendim ama biraz daha büyük olabilir sanki alan. Nesneler hızlanarak geliyor geçerli alanı değiştirilebilir yapabilirler. Yine de tebrik ederim yapanları 🙂

Yorum Yap