Teknoloji

Mobil Dünyadan Haberler Artık Bir Tık Uzağınızda

Mobil Uygulama Haberleri

Android için 2.8, iOS için 2.2 milyon uygulama olduğunu biliyor muydunuz? Üstelik bu rakamlar her geçen gün artıyor. Windows Phone mağazasında bile 700.000’e yakın uygulama bulunuyor! Sizi bilmem ama, ben en sık kullandığım mobil uygulamaları dahi takip etmekte zorlanıyorum – yeni uygulamalardan düzenli şekilde haberdar olmam ise neredeyse imkansız. Sadece mağazaları takip ederek çözülebilecek bir sorun değil bu. O kadar çok uygulama ekleniyor ve bunlar o kadar sık değişiyor ki, mağaza sayfalarını hiç kapatmasınız dahi ne olup bittiğini anlamakta zorlanıyorsunuz.

Bana –ve size- gereken, uzman görüşleri: Diğer bir deyişle, “bu işlerden anlayan” kişilerin haberlerini, yorumlarını ve en önemlisi de tavsiyelerini takip edebileceğiniz bir platform. Bırakın bu “kaosu” başkaları takip etsin ve size sadece en önemli olan gelişmeleri aktarsın. Yeni ve kullanışlı mobil uygulamalar hakkında bilgi versin, sık kullandığınız uygulamalar için yayınlanan güncellemelerden bahsetsin, üstelik tüm bunları ayrım gözetmeden her mobil platform için yapsın.

Android ve IOS Dünyası Sizleri Bekliyor!

Mobiluygulama.com

Bu tarz platformlar, yurtdışında fazlasıyla var ve ben de bugüne dek yabancı web sitelerini takip ettiğimi söylemeliyim, zira bulabildiğim tüm Türkçe kaynaklar ya yetersizdi ya da kötü çeviriler ile doluydu. Sadece anahtar kelimelerden oluşan, anlamsız, Türkçe kurallarından bihaber, kısacası kötü kalitede içerikler – neden bahsettiğimi bildiğinize eminim. Bu nedenle, uzunca bir zamandır mobil uygulamalar hakkındaki gelişmeleri Türkçe kaynaklardan takip etmeyi bırakmıştım. Ancak kısa bir süre önce yeni bir web sitesi ile tanıştım: www.mobiluygulama.com

Bu sektörün içinde olan herkesin tanıyabileceği isimler tarafından hazırlanmış, son derece kaliteli ve doyurucu içerikler sunan bir platform bu, tüm mobil işletim sistemleri için güncel ve kaliteli içerikler sunuyor. Sadece mobil uygulamalar değil; cep telefonu incelemeleri, şirket haberleri, “en iyi” listeleri ve rehberler gibi içerikler de paylaşılıyor. Mobil cihazlar ve uygulamalar hakkında merak ettiğiniz her şeyi bulabilirsiniz: Üstelik tüm içerikler konuya hâkim, tarafsız ve deneyimli bir editör ekibi tarafından hazırlanıyor. Yabancı web sitelerinde zaman kaybetmenize gerek yok; mobiluygulama.com aradığınız her şeyi Türkçe olarak sunuyor!

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

Yorum Yap