Etkinlik

İstanbul E-Ticaret Zirvesi 2012

İstanbul E-Ticaret Zirvesi 2012

Bugün Marmara Üniversitesi Marketing Club öğrenci kulübünün organizatörlüğünü gerçekleştirdiği İstanbul E-Ticaret Zirvesi 2012 etkinliğine katıldım. Marmara Üniversitesi’nin Haydarpaşa kampüsünde gerçekleştirilen zirvede Tasit.com’un kurucularından Bilal Kabakoğlu, WeDecide’ın kurucusu Kutlu Kazancı, İtiraf.com, Uzmantv ve PembePanjur gibi başarılı projelerin sahibi Ersan Özer ile birlikte bir çok konuşmacı yer aldı. Gün boyunca devam eden etkinlikte e-ticarette başarılı olup, isim yapmış kişiler üniversiteli gençlere başarı hikayelerini anlatıp, girişimciliğin yol haritasını gösterdiler. Bizlerde sektör çalışanları olarak anlatılanlardan kendimize pay çıkarmaya çalıştık.

Organizasyon da en çok ilgimi çeken konuşmaların başında BTS & Partners Hukuk Bürosu Ceo’su Elbruz Yılmaz’ın yapmış olduğu Angel Investment ve Venture Capital Yatırım Süreçleri isimli sunumuydu. Fikir sahibi, proje sahibi kişilere yol göstermesi açısından çok faydalı bir konuşma olduğunu düşünüyorum. Tasit.com’un kurucusu Bilal Kabakoğlu’nun Girişimciliğin Yol Haritası isimli konuşması da bir başarı hikayesi olarak aklımda kalan anlardan bir tanesiydi.

Genel anlamda güzel, keyifli bir etkinlikti. Bununla birlikte aynı gün içerisinde gerçekleştirilen Cv Festivaline katılamamanın üzüntüsünü yaşadım. İki etkinliğinde aynı güne denk gelmesi benim açımdan büyük bir talihsizlik oldu.

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

Yorum Yap