Etkinlik Mobil

İndir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015

İndir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015

İndir.com tarafından Türk mobil uygulama yazılımcılarına ve uygulama ekosistemine destek vermek amacı ile düzenlenen ve artık geleneksel hale gelmiş olan İndir.com Mobil Uygulama Ödülleri 2015 için katılım süreci başladı.

Geçen sene olduğu gibi bu senede yarışmayı yakından takip ediyorum. Bu tarz destekleyici yarışmaların Türk yazılım sektörüne ve mobil dünyaya katkı sağladığını, yazılımcılara ciddi teşvikte bulunduğunu düşünüyorum. Özellikle bizim gibi üretim konusunda ciddi kısırlık çeken bir ülkede İndir.com’un düzenlediği bu yarışma çok önemli. Umarım bu tarz yarışmaların sayıları artar ve daha fazla insanı mobil dünyaya ve yazılım sektörüne kazandırabiliriz.

Yarışmaya katılım koşullarına gelecek olursak başvurulan uygulamanın Türkçe olması ve 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren Google Play, Apple AppStore veya Windows Phone Store’da yayınlanmış olması gerekiyor.

Yarışmaya en fazla 3 kişilik bir ekip olarak katılınabiliyor ki bu aslında büyük yazılım evlerinin ve oyun firmalarının yarışmaya katılması engellemek için konulmuş bir kural.

Yarışmaya son katılım tarihi ise 20 Nisan 2015. 23 Nisan’dan itibaren adaylar halk oylamasına sokulacaklar ve 7 Mayıs’da halk oylamasında ilk 10’da yer alan adaylar açıklanacak. 10 Mayıs’da ise Jüri değerlendirmesine girecek olan başvuruların sonuçları 23 Mayıs’da düzenlenecek olan Mobil Etkinlikte açıklanacak.

Ödülleriyle göz dolduran yarışma hakkında detaylı bilgiye www.indir.com/yarisma adresinden ulaşabilirsiniz.

Hazır konu ödüllerden açılmışken bende dereceye giren uygulamaları desteklemek amacıyla uygulamaların ayrı ayrı tanıtımlarını yapacağım blogumda. Bende kendimce bu şekilde ödüllendirmeyi planlıyorum dereceye giren adayları.:)

Son olarak yarışmayla alakalı şunu söylemek istiyorum. Evet belki yazılımcılar birbirinden değerli ödülleri kazanmak için yarışıyorlar fakat yarışmanın sonunda birileri ödül kazanırken, diğer yarışmacılar ve bizler güzel uygulamalara erişim imkanına sahip oluyoruz. Bu bakımdan herkesin kazandığı ve en çokta Türk mobil ekosisteminin kazandığı bir yarışma olduğunu düşünüyorum.

Yarışmada emeği geçen herkese teşekkür eder, yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum.:)

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

Yorum Yap