Advertorial Mobil

GoodBarber, MWC 16’da Yeniliklerini Açıklıyor!

GoodBarber ile Mobil Uygulama

Teknolojinin gelişimiyle birlikte akıllı telefonlar artık daha ulaşılabilir bir hale geldi. İnsanlar evde, işte, okulda, parkta ya da bir restaurantta telefonları vasıtasıyla internete diledikleri gibi erişim sağlayabiliyorlar. Öyle ki bundan 20 sene önce insanların bir restaurantta geçirdikleri ortalama zaman 20 dakika iken bugün bu rakam 45 dakikaya aşmış durumda. Bu sürenin artmasının temel nedeni de insanların restaurantta geçirdikleri süre içerisinde yemekten ziyade telefonlarıyla ilgileniyor olmasından kaynaklanıyor.

Yapılan son araştırmalar da bu durumu doğrular nitelikte. Dünyada internete erişen insanların %33’ü mobil üzerinden erişim sağlıyor. 2015 yılında ivme kazanan mobil erişim, birkaç sene içerisinde daha artarak masaüstü erişimi domine edeceği düşünülüyor.

Tabii sektörün büyük oyuncuları da bu duruma kayıtsız kalmıyor. Örneğin Google artık arama sonuçlarında mobil uygulamalara da yer veriyor. Mobil uyumlu bir internet sitesi işletmelerin online görünürlüğüne bir avantaj sağlasa da mobil uygulamalar bu avantajı daha da arttıran bir faktör haline gelecek. Kısacası önümüzdeki birkaç sene içerisinde mobil uygulamaların internet sitelerinden daha popüler hale geleceğini söyleyebiliriz.

Peki siz bu teknolojiye ayak uydurabiliyor musunuz?
Bloğunuzun, web sitenizin ya da işletmenizin mobil uygulamasını yaparak rakiplerinizden bir adım önde olabilirsiniz.

Yazılım bilmeyen birçok kişi bir mobil uygulama yapmanın zor ve yüksek bütçeli bir iş olduğunu düşünüyor. Halbuki internette çok uygun koşullarda mobil aplikasyon yapmaya yardımcı olan bir çok platform bulunuyor.

GoodBarber’da bunlardan bir tanesi.

GoodBarber, pratik ve ekonomik bir şekilde mobil aplikasyon yapmanıza olanak tanıyan bir web uygulamasıdır. Onunla programlama dili bilmeden birkaç dakika içinde %100 native uygulamalar yapabilir ve yaptığınız uygulamaları App Store ve Google Play’de yayınlayabilirsiniz.

4 Adımda GoodBarber İle Mobil Uygulamanızı Yapın

7 aşamadan oluşan gelişmiş tasarım modülüyle menü yapısından tutun, ikon tasarımlarına kadar geniş bir yelpazede uygulamanızı kişileştirebiliyorsunuz. Yapmış olduğunuz uygulamanın farklı tablet ve modellerde nasıl göründüğünü önizleme konsolu yardımıyla telefonunuza yüklemeden görebiliyorsunuz. Uygulamanız hazır hale geldiğinde ise birkaç tık ile mağazalara kolayca gönderebiliyor ve kullanıcıların uygulamanıza hemen ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

GoodBarber ile Mobil Uygulama

Ayrıca oluşturmuş olduğunuz uygulamanın kaç defa indirildiği ya da kaç defa açıldığı gibi birçok istatistiğe de gelişmiş yönetim panelinden erişebiliyorsunuz.

GoodBarber, bütün bu yetenekleriyle programlama bilmeyen ya da yüksek maliyetlerin altına giremeyecek olan kullanıcılara büyük rahatlık ve kolaylık sunuyor.

GoodBarber’in diğer bir avantajı ise iOS ya da Android işletim sistemindeki değişikliklere yönelik güncellemeler yaparak uygulamanızın her daim çalışır kalmasını sağlaması. Bu sayede yaptığınız uygulamalar iOS ya da Android’in sürüm farklılıklarından zarar görmüyor.

Tabii GoodBarber’in kullanıcılara sunmuş olduğu hizmetler bununla da sınırlı değil. Bir yıl önce Mobile World Congress’de duyurulan Bayilik sistemi ile gerek bireysel kullanıcılara gerekse yazılım geliştiricilere projelerini zamandan tasarruf ederek, yüksek kalitede tamamlama fırsatı veriyor.

Bu yılki Barselona MWC’de açıklanacak özelliklerden biri olan GoodBarber Open Product ile de yazılım geliştiricilere ve tasarım uzmanlarına kaynak kodu girme imkanı sunarak müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik özelleştirilmiş uygulamalar hazırlama imkanı tanıyor.

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

Yorum Yap