Teknoloji

En İyi Oyun Bilgisayarı Nasıl Seçilir? Uzmanından Oyun Bilgisayarı Önerileri

2021 yılı itibariyle en iyi oyun bilgisayarını seçmek isteyenler için seçenekler kafa karıştırıcı olabilir. Farklı markalar tarafından geliştirilmiş modellerden hangisiyle en iyi performansı alabileceğiniz, fiyat performans kıyaslamasında hangi modelin daha iyi olabileceğini belirlemek çoğu kullanıcı için zordur. Ancak satın alınacak yeni oyun bilgisayarı için önceliklerin belirlenmesi ve belirli kriterler doğrultusunda incelemenin yapılması, model ve marka belirlemede daha işleri kolaylaştıracaktır.

Oyun bilgisayarı olarak masaüstü oyun bilgisayarı ve laptop oyun bilgisayarı olarak seçim yapma imkanına sahip olan kullanıcılar, mevcut kullanım alışkanlıkları doğrultusunda uygun bir modelde karar verebilir. Ürünleri incelerken; ekran, CPU ve GPU, bellek ve depolama, tasarım ve dayanıklılık, bağlantı ve giriş alternatifleri gibi belirli başlıklar altında modelleri değerlendirebilirsiniz.

En İyi Oyun Bilgisayarı Önerileri – En İyi 5 Oyun Bilgisayarı

Tercih aşamasında, size yardımcı olacak en iyi oyuncu bilgisayarı önerilerine de göz atabilirsiniz.

Excalibur G900

Oyun bilgisayarı olarak değerlendirilmesi gereken ilk modellerden birisi Excalibur G900. Casper’ın en gözde ve yeni modeli olan Excalibur G900, 4 farklı ekran kartı seçeneği, güçlü ve kaliteli tasarımı ile dikkatleri çekmeyi başarıyor. Dizüstü oyun bilgisayarı kategorisinde rakiplerine göre yüzde 30 daha hafif ve ince olmayı başaran G900, böylece taşınma noktasında da işleri kolaylaştırıyor. 10. nesil i7 işlemciler, RTX ekran kartı seçenekleri, 71 bıçaklı akıllı turbo fan ve 6 fan çıkışı, WIFI 6, RGB klavye ve özel Casper kontrol merkezi oyun bilgisayar modelini ön plana çıkarıyor.

HP Pavilion 15-BC509N

Orta segment model arayanlar için tercih edilebilecek HP Pavilion 15-BC509N, i5-9300H işlemci, 8 GB RAM ve SSD disk gibi avantajlar sunuyor. Modelin en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi pil kullanım ömrü. 10 saat ve üstü için destek sağladığı öne sürülen model, mobil kullanım hedefleyenler için de ideal durumda.

ASUS X571GD-AL143

Oyun bilgisayarı konusunda bir diğer iddialı marka ise Asus. X571GD-AL143 modeli ile sektörde yer alan Asus, Intel Core i5 9300H işlemci, 512 GB SSD depolama alanı, 8 GB RAM ve Nvidia GeForce GTX 1050 gibi donanımlarla geliyor. Fiyat performans doğrultusunda tercih edilen model, daha ekonomik bir seçim yapmak isteyenlere hitap ediyor.

ACER Nitro AN515-43-R3DS

Tercih edilebilecek bir diğer model ise ACER tarafından geliştirilen Nitro AN515-43-R3DS. AMD Ryzen tercih edenlerin yöneldiği bu model, i7-3750H İşlemci, DDR4 16 GB RAM, 1 TB HDD + 256 GB SSD ile 4 GB’lık AMD RX560X ekran kartı ile satışa sunuluyor. Fiyat olarak listenin üst sıralarında yer alan model, tasarımındaki kalınlık nedeniyle bazı kullanıcılar tarafından tercih edilmiyor.

MSI GL65 9SD-033XTR

Listenin son sırasında ise MSI GL65 9SD-033XTR modeli yer alıyor. Performans ve ürün dayanıklılığı konusunda pek çok markanın önüne geçmeyi başaran MSI, yeni modeli GL65 9SD-033XTR ile birlikte Intel Core i7 9750H İşlemci, 16 GB RAM, 256GB SSD depolama seçeneği sunuyor. Nvidia GeForce GTX1660Ti ekran kartından gücünü alan model, şu anda piyasadaki tüm oyunları destekleyebilecek potansiyelde.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

Yorum Yap