Etkinlik

EMITT 2013 – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

EMITT 2013 - Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında 17′ncisi düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, gerek sektörün içerisinden profesyoneller gerekse yerli ve yabancı turizm firmalarından yoğun ilgi gördü. Bende bu ilgiye kayıtsız kalamadım ve sektörün içerisinden biri olarak fuara ziyaretçi olarak katılım sağladım. Latin Amerika’nın renkli ülkesi, tangonun ana vatanı Arjantin’in konuk ülke olarak yer aldığı fuarda çok güzel, çok renkli bir gün geçirdim. Gerek çalışmış olduğumuz iş ortaklarımızla gerekse sektörün içerisinden profesyonellerle kısa sohbetler yapıp tanışma fırsatı yakaladım ve bu kısa sohbetlerin ilerleyen zamanlarda güçlü işbirliklerine dönüşeceği inancını taşıyorum.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı

Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektörün profesyonelleri her yıl EMITT Fuarı‘nda düzenli olarak boy gösteriyor. 2013 yılında çok daha geniş katılımla yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan EMITT Fuarı‘na 2012 yılında dünyanın 62 ülkesi, 4.500 uluslararası katılımcı, 57.000 profesyonel ve 71.000 tatil meraklısı ziyaret etmiş. 2011 yılına kıyasla toplam ziyaretçi sayısında yüzde 12 oranında artış gerçekleşmiş. Bölge ülkelerinden ve uluslararası turizm camiasından büyük ilgi gören EMITT Fuarı Türkiye turizm sektörünün aynası olmuş durumda ve Avrupa’nın en büyük 5. Turizm Fuarı konumunda.

Fuar mesleki açıdan yeni birlikteliklere ön ayak olmasının yanı sıra renkli etkinliklere de sahne oldu. Özellikle fuara katılım gösteren şehir ve beldelerin yöresel halk oyunları ekipleri güzel görüntüler oluşturdular. Hatta konuk ülke Arjantin fuar boyunca verdiği Tango dersleri ile katılımcılara sıcak saatler yaşattı diyebiliriz.:)

Bununla birlikte fuarın eksikleri yok da değildi.  Bir kere EMITT davetiyesi almak için girdiğimiz site çok özensiz hazırlanmıştı. Girişte kayıt yapan personeller pek cana yakın değillerdi ki onlardan nasibini alanlardan biride benim.

Fuarda yönlendirmeler çok zayıftı. Aradığımız standı bulmakta çok zorlandık hatta zaman zaman kaybolduk. Yiyecek ve içecek mekanlarının özensiz ve dağınık olarak konumlandırılmış olması da ciddi sıkıntılara neden oldu. Ayrıca yiyecek, içeceklerin fahiş fiyatlardan satılıyor olması da başka bir ayıptı.

Bütün bunlara rağmen güzel bir organizasyondu ve çok güzel bir gün geçirdim. Gelecek yıllarda çok daha iyi bir EMITT göreceğimize inanıyorum.

Yazar Hakkında

Melih Güney

A marketing professional who devote to marketing himself. Helping Turkey's leading companies for step into the digital.

Yorum Yap