Teknoloji

BLOG Domain Uzantısı Ön Kayıta Başladı!

Bildiğiniz gibi internet üzerinde en değerli alan adları .com veya .net ile biten domain uzantılarından oluşuyor. Bu alan adları büyük oranda şirketler tarafından kayıt edildiği için kullanıcılar tarafından da güvenli bulunuyor. Zaman zaman yeni domain uzantıları kayda sunuluyor olsa da çok fazla talep görmüyor. Tabii yakın zamanda bir istisnayla karşılaşabiliriz. .BLOG Domain Uzantısı ile bu anlamda bir istisna oluşturacak gibi görünüyor.

Dünya genelinde gerek şirketler gerekse bloggerların heyecanla beklediği .BLOG domain uzantısının satışına 18 Ağustos 2016 tarihi itibariyle başlandı. 21 Kasım 2016 tarihine kadar geçecek olan sürede öncelikli olarak markaların ve şirketlerin ön kayıt imkanına sahip olduğu .BLOG Domain Uzantısı bu tarihten sonra genel kayda açılacak.

Özellikle blog yazarları (blogger) tarafından uzun zamandır beklenen ve yeni domain uzantıları arasında büyük bir heyecan uyandıran .BLOG domaini için “Ön Kayıt Satışı” şu an sadece Natro Hosting üzerinden gerçekleştiriliyor. Üstelik alan adı kayıt ücreti dışında herhangi bir ek ücrette istenmiyor.

Ön kayıt aşamasında binlerce jenerik domain kaydetme imkanı sunan .BLOG Domain Uzantısı, aynı zamanda domain yatırımcıları içinde kısa vadede büyük getiri imkanı sunuyor.

.BLOG domaini için artık geri sayım başlamış durumda. Sizlerde genel kayda açılmadan önce jenerik domainleri herkesten önce sorgulayıp, ön kayıt talebinde bulunarak, ilgili domaine sahip olabilirsiniz.

BLOG Domain Uzantısı Ön Kayıta Başladı!

.BLOG Domain Uzantısı Ön Kayıt Talebi Nasıl Yapılır?

  • Natro .blog domain kayıt sayfasından alan adını sorgulayın,
  • Çıkan sorgulama sonucunda ilgili alan adı boş ise siparişinizi tamamlayabilirsiniz,
  • Ödeme işlemi sonrası ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adı, Natro müşteri panelindeki “Ön Kayıt Taleplerim” menüsüne eklenmekte,
  • Alan adının genel kayda açıldığı ilk saniyelerde, diğer kullanıcılar henüz alan adı sorgularken Natro, sizin önceden ön kayıt talebinde bulunduğunuz alan adınız için otomatik olarak kayıt talebini iletiyor ve herkesten önce sizin sahip olmanıza olanak tanıyor.
  • Sizin bu aşamada manuel olarak hiç bir işlem yapmanıza gerek kalmıyor, sadece arkanıza yaslanıp süreci izliyorsunuz.

Sizler de zaman kaybetmeden alan adı kayıt ücreti dışında herhangi bir ek ücret ödemeden .BLOG Domain Uzantısı için Natro Hosting sayfasından ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Melih Güney

12 yıllık mesleki yaşantımda turizm ve sağlık sektöründe pazarlama ve marka yönetimi üzerine çalışmalarda bulundum. Şu an Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak görev alıyorum. Aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Sosyal Medya üzerine dersler veriyorum.

Yorum Yap