Advertorial

Balkanları Gezmek İçin 5 Neden

Prontotour ile Balkan Turları

Eskiye oranla günümüzde artan yurtdışı seyahatlerinde vizesiz misafir etme özelliğiyle ön plana çıkan Balkanlar, normal olarak son birkaç yıldır popülaritesini de yükseltmiş durumdadır. Tabi ki, insanların balkan ülkelerini tatil rotası olarak tercih etmesindeki tek neden vizesiz giriş yapılıyor olması değildir. Oldukça etkileyici bir coğrafyaya sahip olan Balkanlarda görülesi pek çok yer vardır. Dolayısıyla merak edenlere Balkanlara gitmenin nedenlerini sıralamak gerekirse, işte bu nedenler aşağıda sizlere sunulmuştur.

Pronto Tur ile erken rezervasyon fırsatları

Ucuz Ülkelerden Oluşması

Londra ya da Paris gibi Batı Avrupa ülkelerine oranla Balkan ülkelerinden hangisine giderseniz gidin fark etmeksizin her birinin çok daha uygun fiyatlarla ziyaretçilerini karşılayacağını bilmelisiniz. Yeme-içme, alışveriş, konaklama ve aktivite konusunda çeşitlilik barındıran ülkeler, bu bonkörlüklerini aynı zamanda uygun fiyata sunarak avantaj içermektedir.

Tarihi Bakımdan Zenginlik İçermeleri

Bugün Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Kosova gibi ülkelerde muazzam tarihi yapılarla karşılaşabilirsiniz. Ancak bu tarihi yapıların yüzyıllar boyunca birçok savaşa maruz kalmasıyla bu güne taşınmasının yanı sıra pek çok uygarlığa da ev sahipliği yapması, Balkanlara gitmek için en önemli nedenlerden biri olarak öne sürülebilir. Her şehrin farklı bir tarihi geçmişe sahip olması, Osmanlı izlerini ve Türk kültürünü taşıması, seyahatiniz esnasında çok fazla şehir görme isteğinizi artırabilir. Bunun için Prontotour Balkan turları fırsatlarına göz atabilirsiniz.

Doğal Güzellikleri

Zengin bitki örtüsüne sahip olan balkanlarda ucu bucağı olmayan ormanları görebilir, dağlar arasından akan suların muhteşem görüntüsünü seyre dalabilirsiniz. Ayrıca Adriyatik deniz kıyısında konumlanan Balkan ülkelerinin eşi benzeri olmayan kumsallarında güneşlenebilir, hem doğa hem de denizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz.

Pronto Tur Balkan Turları

Gece Hayatı

Tarihi, doğası ve kültürü ile etkileyici özelliklere sahip olan Balkan ülkeleri aynı zamanda hareketli gece yaşantısı ile de ön plana çıkmaktadır. Özellikle Belgrad, güneşin batması yani hava kararması ile gece kulüplerinde coşkulu partileri başlatmaktadır. Bununla birlikte Saraybosna ile Budva da gece hayatı konusunda hareketli şehirler arasındadır. Dolayısıyla her açıdan keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için bu Şehirler Balkan ziyareti için sayılabilir pek çok nedeni barındırmaktadır.

Yemek Kültürü

Pek çok konuda ziyaretçisinin yüzünü güldürecek özellikleri taşıyan Balkan Ülkeleri, yemek konusunda da birbirinden enfes lezzetlere imza atmasıyla yine konuklarını mutlu edecek alternatiflere sahiptir. Macar, İtalyan, Türk ve Yunan yemek kültürlerinin esinlemelerini de görebileceğiniz Balkanlarda, tadı damağınızda kalacak çok çeşitli lezzetler vardır. Özellikle Balkan turu yaptığınızda Arnavut Ciğeri, Trileçe ve Boşnak Böreği mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte et yemekleri ve ızgara çeşitlerini seviyor iseniz bu konuda cennete düştünüz diyebiliriz. Aynı şekilde hamur işlerinin ön planda olduğu Balkan mutfağında, herkesin damağına uygun lezzetleri bulabileceğini söyleyebiliriz.

Gördüğünüz gibi her açıdan değerlendirilen Balkanlar, ortaya son derece yüz güldüren bir tablo çıkartmaktadır. Dolayısıyla bu tabloya bakıldığında Balkanlara gitmek için 5 neden değil, çok daha fazlası sayılabilir.

Balkanlara seyahat etmenin bir diğer avantajı, diğer Avrupa ülkelerine kolay ulaşımdır. Low cost uçak firmaları sayesinde Avrupa’ya kolayca seyahat edilebilir. Türkiye’den ise Balkanlara gitmenin birçok yolu var. Uçaklı veya otobüslü tur seçenekleriyle birçok şehir gezilebiliyor. Bu açıdan Balkan turları herkesin tercih edebileceği güzel bir deneyim olabilir. Osmanlı izlerini taşıyan toprakları keşfetmek hem kültür açısından size katkı sağlar hem de tarihimizi daha iyi anlamanıza yardımcı olur. Eğer yaz aylarında seyahat ederseniz tatil yapabileceğiniz çok güzel destinasyonlar da mevcuttur. Gitmişken en az 2-3 şehir görmek için Balkan turları tercih edebilirsiniz. Eğer bütçe tasarrufu yapmak istiyorsanız erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyon, fiyatlarda ciddi bir bütçe tasarrufu sağlar. Erken rezervasyon tatil fırsatları için ziyaret edebileceğiniz bu site sayesinde yolculuğunuzu daha ucuza getirin, Balkanları keşfetmek için daha fazla zaman ayırın!

Yazar Hakkında

Melih Güney

Kendisini pazarlamaya adayan bir pazarlama profesyoneli. İşletme ve markalarının dijitale adım atmasına yardımcı olmaya çalışan, onların ihtiyaçlarını günün pazarlama koşullarına uygun bir şekilde yerine getiren bir süper kahraman.

Yorum Yap